Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Najbliższe wydanie

Międzynarodowe Targi Kolejowe

TRAKO 2009

Zapraszam Państwa do publikacji fachowych artykułów oraz reklam na łamach Magazynu Gdańskiego - TRAKO 2009 - materiały przyjmujemy do 30 września br..

TRAKO, to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie  w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych  oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie odbędzie się w Gdańsku w dniach od 14 do 16 października, Magazyn Gdański ukaże się przed targami a w czasie ich trwania będzie bezpłatnie kolportowany wśród uczestników i gości targów.

Magazyn Gdański na TRAKO to doskonała okazja do promowania transportu szynowego, spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologii oraz spotkania w środowisku branżowym. Targi organizowane są wspólnie z Polskimi Kolejami Państwowymi SA. Targom towarzyszy bogaty program oraz nasze pismo promocyjne, które obecne będzie  m.in. podczas debaty, a także  na seminariach i prezentacjach firm. Warto zaprezentować się na łamach naszego miesięcznika na TRAKO tym bardziej iż targi odbywają się w cyklu dwuletnim.

Patronat honorowy nad targami sprawuje:

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk

Nowe wydanie MG

Nowe wydanie Magazyn Gdański Magazyn Gdański 2017 09-10 magazynu został opublikowany. Teraz można uzyskać do niego dostęp od razu TUTAJ .

okładka magazynu

Czytaj więcej: Nowe wydanie MG

NON-STOP w Sopocie

Muzyka NON-STOP w Sopocie
14 Lipca o godz. 20.00   w Muzeum Sopotu ul. Poniatowskiego 8,   zagra trójmiejska formacja Alzheimerwstęp wolny

W najbliższą niedzielę, 17 lipca w godz. od 14:00 do 22:00 w miejscu gdzie w latach 1963-67 funkcjonował legendarny NON-STOP odbędzie się festyn z okazji 50-lecia uruchomienia tego zasłużonego dla polskiej muzyki rozrywkowej i kultury przybytku. Poza giełdą płyt i jarmarkiem muzycznych staroci podczas imprezy wystąpią m.in. POLANIE, działająca w latach 60-tych ubiegłego wieku pierwsza polska super-grupa, z którą zaśpiewają m.in. Wojciech Korda, Marek Piekarczyk, Tomek Lipaa Lipnicki oraz Krzysztof Zalef Zalewski. Poza tym zagrają: warszawski Zespół Big-Beatowy Piotra Miksa oraz trójmiejskie formacje: Alzheimer i Cotton Wings.

Wstęp wolny.

NON-STOP. Przez dwie dekady, w latach 1961-81, należał on najmodniejszym w Polsce, letnim kręgiem tanecznym z żywą muzyką, który odegrał podobną rolę jaką przypisuje się londyńskiemu klubowi Marquee czy Fillomore West w San Francisco. Występowały tam największe gwiazdy naszej muzyki młodzieżowej, dla których niejednokrotnie był to początek ogólnopolskiej, a czasem i międzynarodowej kariery. Występowali tam dosłownie wszyscy - od Czerwono- i Niebiesko-Czarnych, przez Niemena z Akwarelami, Czerwone Gitary, Skaldów, Budkę Suflera, po  Breakout, SBB, Krzak, Kasę Chorych i Kombi. To tutaj zaczęła się międzynarodowa kariera Ewy Demarczyk, Czesława Niemena, Michaja Burano ...


JEST TAKA NOC...

JEST TAKA NOC…

Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą-

Chrystus się nam narodził i nowe dni będą.

Do stajni betlejemskiej aż do brzegów Wisły

Z ptakami smukłe sosny dziwować się przyszły.

Wiewiórka zęby szczerzy i w niebo się patrzy,

Jak dwa gołębie płyną na błękitnej tarczy.

I kwiaty,choć to zima,czas mroźny i cichy,

Niosą myrrę,kadzidło i złote kielichy.

I pawie przyfrunęły z krajów cudzoziemskich,

By swe pióra przyrównać do skrzydeł anielskich.

A mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka,

By pośród witających zobaczyć człowieka.

Czytaj więcej: JEST TAKA NOC...

ZŁOTE JAJO

Jest jajo! Jest sprawa!

Mieszkańcy Trójmiasta! Zapraszamy po złote jajo wartości 6 tysięcy złotych! Wystarczy tylko je znaleźć. Leży sobie gdzieś w Gdańsku to piękne, drogie jajko i czeka !

Wedlowskie jajo waży około 80 gramów i jest wykonane w całości ze szczerego złota.

W niedzielę 28 marca rusza gra miejska, w której uczestnicy szukać będą cennego jajka.

Szczegóły na stronie: www.wedel.pl

URODA 2009


URODA

Gdańsk, 3-4.10.09r.

Ponad 180 wystawców z całej Polski weźmie udział w Targach Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA 2009. Najnowsze trendy w kosmetyce, fryzjerstwie, makijażu, pokazy, szkolenia, prezentacje od 3 do 4 października br. świat kosmetyki zagości w Gdańsku przy ulicy Beniowskiego 5.

 

Czytaj więcej: URODA 2009