Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Magazyn kulturalny

Wernisaż wystawy malarstwa TUMIELA i urodziny skorpionów

Może być ilustracją przedstawiającą co najmniej jedna osoba i tekstCZESŁAW TUMIELEWICZ

Czesław Tumielewicz malarz, grafik, od 1994 profesor ASP w Gdańsku, urodzony 20 listopada w 1942 w Lidzie. W maju 1945 r. ekspatriowany do małej wsi pod Poznaniem. W 1954 w Bydgoszczy. Od 1961 r. w Gdańsku. Studiuje architekturę, malarstwo i grafikę. Uczeń prof. W. Lama i A. Gerżabka. Dyplom w PWSSP w Poznaniu w 1978 r. Brał udział w przeszło 400 wystawach w kraju i za granicą.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy malarstwa TUMIELA i urodziny skorpionów

CK Wejherowo

Może być obrazem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Filharmonia 3 BOVSKA 22.09.2022 GODZ. 19:00”

SOPOT MOLO JAZZ FESTIVAL

 

XXVI SOPOT MOLO JAZZ FESTIVAL odbędzie w dniach 12-13 sierpnia 2022 roku w nieco zmienionym terminie i okrojonym wymierzę. Tak jak zawsze, wszystkie niebiletowane koncerty odbędą się w muszli koncertowej na sopockim molo. Pierwszego dnia (piątek) wystąpią: JAH TRIO Jana Jareckiego;  Piotr Lemańczyk Electric + Eskaubei oraz Ilona Damięcka Trio w programie „Hope”, a drugiego (sobota) zagrają: wieloosobowa Gdynia Improvisers Orchestra p/d Marcina Bożka, Maciej Grzywacz Quintet w programie będącym hołdem dla Wes Montgomery’ego oraz formacja Take It Easy Przemka Dyakowskiego, która gościć będzie znanego szwedzkiego saksofonistę, Gorana Larsena. Ponad to w sobotę, o godz. 17:00, spod kościoła św. Jerzego w Sopocie ruszy ku morzu tradycyjny pochód nowoorleański oraz parada starych samochodów.

Czytaj więcej: SOPOT MOLO JAZZ FESTIVAL

Polecamy

zaproszenie Bajkowy Kwintet.png

Grand Press Photo 2022 w Gdańsku

Pierwsza wystawa Grand Press Photo 2022 w Gdańsku. Zwycięskie fotografie można oglądać w biurowcu Wave

Konkurs Grand Press Photo od 2005 roku wyłania najlepsze zdjęcia prasowe, jednak to pierwszy raz kiedy wystawa została zorganizowana w Gdańsku. Do obejrzenia ekspozycji 302 najlepszych zdjęć zapraszają organizatorzy konkursu - magazyn „Press”, Fundacja Grand Press oraz spółka biurowa Skanska.

Znalezione obrazy dla zapytania grand press photo 2022 Wojciech Grzędziński pracujący dla "The Washington Post" jest autorem Zdjęcia roku Grand Press Photo 2022. Nagrodzona fotografia przedstawia Irinę Maniukinę, która gra na fortepianie w swoim dopiero co zbombardowanym przez Rosjan domu.

Czytaj więcej: Grand Press Photo 2022 w Gdańsku

BARWY MORZA 2022

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na kolejną ogólnopolską wystawę marynistyczną z cyklu BARWY MORZA.
Wystawa odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego - Mieczysława Struka i Prezydenta Miasta Gdyni - Wojciecha Szczurka, którzy są również fundatorami głównych nagród.
Otwarcie wystawy i rozdanie nagród przewidziane zostało na dzień 13 maja 2022 o godzinie 17.30 na pokładzie fregaty "Dar Pomorza" (Aleja Jana Pawła II, Gdynia).
Współorganizatorem wystawy jest Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.
Wystawa będzie eksponowana do dnia 12 czerwca 2022r.