Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Aktualności

BON TURYSTYCZNY

Turystyka dostępna dla wszystkich - informacja prasowa Polskiego Bonu Turystycznego

Polskim Bonem Turystycznym można opłacić pobyt w obiektach turystycznych i ośrodkach ukierunkowanych na potrzeby osób niepełnosprawnych, turnusy rehabilitacyjne, pobyty lecznicze i sanatoryjne, usługi oraz imprezy turystyczne z pakietami towarzyszącymi. 

Czytaj więcej: BON TURYSTYCZNY

Bajpas kartuski

Bajpas kartuski czyli kolejowa oferta dobrych podróży z Kaszub do Gdańska

Będzie dojazd koleją z Kartuz i okolic do stolicy województwa podczas modernizacji linii nr 201. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wykonanie tzw. bajpasu kartuskiego. Podróżni wsiądą do pociągów z przebudowanych, dostępnych peronów m. in. w Gdańsku Kokoszkach i Żukowie Zachodnim. Na budowę połączenia PLK przeznaczyły ponad 91 mln zł.

Czytaj więcej: Bajpas kartuski

Gdynia ograniczy rozwój kolei w Trójmieście

Miasto Gdynia ograniczy podróże koleją

Zmieniona inwestycja Miasta Gdynia ograniczy rozwój kolej w Trójmieście. Brak przebudowy wiaduktów drogowych nad torami linii z Kościerzyny do Gdyni uniemożliwi PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. budowę dodatkowego trzeciego toru i nowych przystanków dla kolei aglomeracyjnej. Miasto niespodziewanie odstąpiło od umowy z 2017 r.

Miasto Gdynia mieniło zakres budowy węzła Gdynia Karwiny, w obszarze dotyczącym modernizacji linii kolejowej Kościerzyna – Gdynia (nr 201), mimo zawartych w 2017 r. uzgodnień z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A.

Czytaj więcej: Gdynia ograniczy rozwój kolei w Trójmieście

Gdańskie podsumowanie opadowe...

Suche lato, przeciętny rok. Gdańskie podsumowanie opadowe 2020

Choć pod wieloma względami był bardzo nietypowy, pod względem deszczu miniony rok okazał się w Gdańsku przeciętny. Charakteryzowała go, duża zmienność przestrzenna opadu, idąca w parze ze zróżnicowaniem wysokościowym położenia naszego miasta.

JAK MIERZYĆ DESZCZ?

Wielkość opadów prezentuje się w milimetrach słupa wody (mm H2O) lub litrach na metr kwadratowy (l/m2) powierzchni – wartości są sobie równe. Klasyfikację opadów w skali roku i pory roku podajemy w oparciu o kryteria meteorologiczne wg Kaczorowskiej [1962], a w skali miesiąca - wg Radomskiego [1977] i Tomaszewskiej [1994].

Czytaj więcej: Gdańskie podsumowanie opadowe...

Podkategorie