Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Trójmiejskie samorządy już odczuwają skutki koronawirusa w miejskich budżetach. Tylko sam Gdańsk szacuje straty wywołane epidemią na ok. 300 mln zł. Trzeba będzie ciąć lub zamrażać wydatki. Wszędzie uruchomiono rezerwy na wydatki związane z koronawirusem.

  • Na znakach zmiennej treści, na słupach, na bramach w komunikatach głosowych w realnym świecie i w internecie. Choć wszyscy wiedzą, to nie wszyscy się stosują. A do zostania w domu mieszkańcy Trójmiasta zachęcani są ze wszystkich stron.

  • Pytanie o sytuację na rynku nieruchomości jest na ustach wielu osób. Opowiada o niej Aleksandra Mańkowska, współwłaścicielka biura nieruchomości Goodwill&Co. z Gdańska, którego zespół ma ponad 15-letnie doświadczenie.

  • Od środy, 1 kwietnia, wchodzi w życie uchwalona w styczniu podwyżka cen biletów na komunikację miejską w Gdańsku. Cena jednoprzejazdowego biletu wzrośnie z 3 zł na 3,8 zł, a godzinnego z 3,8 zł na 4,4 zł. Wzrosną też ceny biletów okresowych. Biletów nie kupimy już u kierowców i motorniczych. Miały zastąpić je karnety, ale ich sprzedaż z powodu epidemii koronawirusa do odwołania jest zawieszona. Podwyżka w Gdyni wchodzi w życie pod koniec kwietnia.

Błąd
  • Kontaktu nie znaleziono