Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W niedzielę sąd aresztował tymczasowo na trzy miesiące 31-latka z Gdańska, który pluł na pasażerów SKM, którą jechał i krzyczał, że jest zakażony koronawirusem. Przed wizytą w celi trafił do szpitala, gdzie ustalono, że nie jest chory.

  • Nielegalne i niebezpieczne chemikalia z Przeróbki zutylizuje Port Service z Gdańska. Spalarnia wygrała przetarg na to zadanie. Miasto zapłaci jej za to blisko 1 mln zł.

  • Huczne imprezy, które w ostatni weekend dwukrotnie zorganizowano w jednym z mieszkań na Kamiennej Górze w Gdyni, swój finał znajdą w sądzie. Policjanci zawnioskowali o to, by wyciągnąć konsekwencje wobec 14 osób za zakłócanie ciszy nocnej i za to, że nie przestrzegali oni obostrzeń związanych z zakazem przemieszczania się, wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa.

  • Koronawirus na Pomorzu. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku w najnowszym raporcie z 6.04.2020 roku odnotowała osiem nowych zakażeń w regionie. Na Pomorzu nie ma ofiar śmiertelnych. Informacje można znaleźć na stronie internetowej sanepidu. Codziennie publikujemy też nowe dane na temat koronawirusa na portalu Trojmiasto.pl.

Kwarantanna. Dla kogo obowiązkowa?

Aplikacja Kwarantanna domowa – od dziś obowiązkowa

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa. - Na początek – wyjaśnienie. Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Obejmowani są nią także wszyscy, którzy wjeżdżają do Polski z zagranicy.

Zdrowy obowiązek

A skąd ten obowiązek? Wprowadziła go podpisana wczoraj przez Prezydenta specustawa. Jej pełna nazwa to ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Informacje o obowiązku korzystania z naszej aplikacji znajdziecie w artykule 7e ust.1.

Tyle formalności. Przejdźmy do praktyki.

Czytaj więcej...

GRANTERA dla firm

Skorzystasz z Tarczy Antykryzysowej, jeśli złożysz dobry wniosek.

Tarcza Antykryzysowa uchwalona, wchodzi w życie. - Jest już wiadomo, że najwięcej skorzystają te podmioty, które będą skutecznie aplikować o pomoc, czyli złożą dobre wnioski. Dotyczy to zarówno wniosków o umorzenia podatków, dopłat do wynagrodzeń, jak i pożyczek na utrzymanie płynności.

O różnych planowanych formach pomocy dla przedsiębiorców w ostatnich dniach bardzo intensywnie informowały wszystkie media. Nie ma potrzeby powielania tych informacji po raz kolejny. Wartościowe natomiast może być spojrzenie praktyczne, tzn. odpowiedź na pytanie, jak w realiach będzie wyglądać uzyskiwanie pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej?

Chcesz pomocy – musisz złożyć wniosek

Czytaj więcej...

Maciej Kosycarz zmarł

Zmarł trójmiejski fotoreporter Maciej Kosycarz. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.

trojmiasto.pl

Dr hab. Ewelina Król pracuje nad szczepionką...

Badaczka z Polski pracuje nad opracowaniem szczepionek przeciwko niebezpiecznym patogenom wirusowym

Epidemie i pandemie wirusów towarzyszą ludzkości od jej powstania, gdyż wirusy nieustannie ewoluują. Poza aktualnym rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego koronawirusa z Chin, śmiercionośnych wirusów jest o wiele więcej. Choć rozwój i postęp współczesnej medycyny jest imponujący, to wciąż istnieją takie, na które nie znaleziono lekarstwa ani skutecznych metod zapobiegania infekcji. Dlatego przełomowa praca badawcza dr hab. Eweliny Król nad poszukiwaniem innowacyjnych związków antywirusowych, jak i szczepionek nowej generacji przeciwko m.in. wirusowi Zika, została doceniona w konkursie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.

Czytaj więcej...

Podkategorie