Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Bar z daniami z grilla o wątpliwej estetyce stanął przy al. Piłsudskiego w Gdyni. W oczy kłują też parasole i zielona wykładzina udająca trawę. - Jestem zszokowany. Robimy co możemy, by zniknął, ale teren jest prywatny, więc rozmowy są ciężkie - mówi plastyk miasta, Jacek Piątek. Może się okazać, że aby usunąć bar, trzeba będzie poczekać na wprowadzenie uchwały krajobrazowej.

  • W sobotę rozpoczyna się kolejna edycja Jarmarku św. Dominika. Na ponad trzy tygodnie kierowcy jeżdżący po centrum muszą ustąpić miejsca handlującym. Na niektórych ulicach Gdańska już obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Podpowiadamy, jak w tym czasie poruszać się po centrum.

  • Nowy pawilon handlowy z pięcioma osobnymi lokalami stanie we wrześniu w okolicy Cmentarza Witomińskiego w Gdyni. Niemal 300 tys. zł na inwestycję wyłoży miasto. Obiekt zajmą handlujący kwiatami i zniczami, którzy będą musieli opłacać dzierżawę.

  • Jak wykorzystać stary zużyty baner? Można uszyć torbę, która zastąpi jednorazowe tzw. foliówki. Centrum Riviera znów zaskakuje, tym razem akcją proekologiczną. A to nie koniec, bo Riviera ma też specjalną ofertę dla... plażowiczów. O niestandardowym podejściu do roli centrum handlowego rozmawiamy z Tomaszem Hofmanem, dyrektorem centrum i Pawłem Brachem, dyrektorem ds. marketingu i PR.

Płuca Polski na sopockim molo

Wyświetl zdjęcie w wiadomościSopot oddycha zdrowymi płucami

Sopot – słońce, morze, piasek, bryza morska, ale i możliwość zbadania swoich płuc! Pod koniec lipca przy najpiękniejszym molo w Polsce pojawi się stoisko kampanii Płuca Polski, gdzie mieszkańcy i przebywający w mieście turyści będą mogli sprawdzić kondycję swoich płuc, a także zaświecić światełko dla chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Jeżeli planujecie pobyt w Sopocie, skorzystajcie z akcji i zbadajcie swoje płuca.

Czytaj więcej...

Piękno w życiu kobiety

kliknij TUTAJ

IV Vidadental Beauty Forum

 

Z uśmiechem przez życie

Dnia 17 i 18 marca 2017 r. w Sopocie, fundacja do walki z nowotworem jamy ustnejZ uśmiechem przez życie”, posiadająca status Organizacji Pożytku Publicznego, we współpracy z Gabinetem stomatologicznym dr Aleksandry Dąbek, organizuje bezpłatne dla pacjenta badanie profilaktyczne pod kątem występowania raka jamy ustnej.

Czytaj więcej...

Turystyka medyczna na Pomorzu

Wyzwania dotyczące turystyki medycznej na Pomorzu.

Dr Anna Białk-Wolf

Zjawisko turystyki medycznej jest na ogół traktowane jako planowane i dobrowolne podróże do obcego państwa w celu skorzystania tam z usług medycznych. Z jednej strony może to być spowodowane lepszą jakością oferowanych produktów, z drugiej zaś strony ich niższą ceną. Motywem skorzystania z leczenia z dala od miejsca zamieszkania może też być chęć ukrycia tego faktu przed najbliższym otoczeniem, co jest często spotykane w przypadku operacji plastycznych. Konieczność długiego oczekiwania na zabieg lub ograniczenia prawne to też częste motywy turystyki medycznej. Badania przeprowadzone wśród naszych zachodnich sąsiadów wskazują, iż pojawia się także zachęta polegająca na możliwości połączenia leczenia z wypoczynkiem, co zważając na możliwość uzyskania zwrotu kosztów leczenia u krajowego ubezpieczyciela może być szczególnie atrakcyjne.

Czytaj więcej...

Dla zdrowotności

Zimowa wędrówka                                                                               

Wczoraj miałam ciekawe spotkanie z nalewkami pewnej mieszkanki Gdańśka. Było ich co najmniej sześć, a może nawet więcej… J Każda z nich o innym smaku, barwie no i mocy!!! J a strojne były niczym panna młoda – jedne miały kształty barokowe, inne zaś, jak dobrze pamiętam, renesansowe i gotyckie, słowem różnorakie.

Czytaj więcej...