Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Zdrowie i uroda

Grupa LUX MED otwiera nowoczesną placówkę

Nowe Centrum Medyczne LUX MED w Gdańsku
Grupa LUX MED otwiera nowoczesną placówkę, która zapewnia kompleksowe usługi z zakresu stomatologii. 17 czerwca zostali przyjęci pierwsi pacjenci.
LUX MED Stomatologia oferuje pełne leczenie dentystyczne, w tym stomatologię zachowawczą, pedodoncję, periodontologię, chirurgię stomatologiczną oraz implantologię, protetykę na implantach, ortodoncję, invisalign i endodoncję, a także leczenie pod mikroskopem i leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Ponadto dostępna jest pełna diagnostyka radiologiczna, pantomografia, RTG i tomografia CBCT. Placówka dysponuje siedmioma specjalistycznymi gabinetami.

Czytaj więcej: Grupa LUX MED otwiera nowoczesną placówkę

Jaką wodę pić? ...

Woda z butelki, czy z kranu?

Przeciwnicy wody w butelkach PET błędnie uważają, że jest ona szkodliwa dla zdrowia, ponieważ
rzekomo przedostają się do niej z tego opakowania plastyfikatory, czyli ftalany, a prawdą jest to, że
tworzywa sztuczne z plastyfikatorami i bisfenolem A, nie są używane do opakowań na produkty
spożywcze oraz kosmetyczne. Zwolennicy wody w butelkach uważają z kolei, że „kranówka” źle
smakuje, nieładnie pachnie i dlatego nie może być dobra do spożycia. Jaką wodę powinniśmy zatem
pić – tę z kranu, czy z butelki?

Czytaj więcej: Jaką wodę pić? ...

Pomorzanie odczuli pandemię na własnych oczach...

Czy mieszkańcy województwa pomorskiego odczuli pandemię na własnych oczach?

Przyspieszająca w pandemii digitalizacja życia i wydłużenie czasu spędzanego w cyfrowym środowisku to poważne wyzwanie dla naszych oczu. Jak pokazuje najnowsze badanie Vision Express[1] przeprowadzane w ramach akcji „Wielkie Badanie Wzroku”, obecnie już 34% Polaków korzysta z komputera, smartfonu czy tabletu każdego dnia dłużej niż przez 8 godzin. Dla  województwa pomorskiego odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi 38%.

Czytaj więcej: Pomorzanie odczuli pandemię na własnych oczach...

Migrena, to poważna choroba...

Migrena to nie zwyczajny ból głowy. To choroba, która niszczy życie pacjentów, a mity na jej temat są dla nich bardzo krzywdzące

Na temat migreny, wszystkim doskonale znanej ze słyszenia, krąży bardzo wiele mitów. Wśród najczęściej powtarzanych nieprawdziwych stwierdzeń są choćby te, że migrena to zwyczajny ból głowy, który można zwalczyć zwykłą tabletką przeciwbólową, że na tę „przypadłość” nie powinno przepisywać się zwolnień lekarskich, a jej stwierdzenie przez lekarza bazuje jedynie na subiektywnej ocenie samego pacjenta. Przez powielanie tych mitów, migrena wciąż w świadomości społecznej jest postrzegana jako błahostka czy fanaberia pacjentów. A Ci, odczuwając brak zrozumienia, zaufania, odbierają to jako zarzucanie kłamstwa czy próbę wymigiwania się od powierzonych obowiązków. Ich życie byłoby znacznie łatwiejsze, gdyby mieli zapewnione skuteczne leczenie nowoczesnymi formami terapii. Jednak żadna z nich nie jest dziś refundowana w Polsce.

Czytaj więcej: Migrena, to poważna choroba...

AXA Partners wraz z Clinic Hunter pomocni...

Turyści medyczni wreszcie mogą poczuć się bezpiecznie - AXA Partners wraz z Clinic Hunter zadbały o ich bezpieczeństwo

Nowy produkt wchodzący na rynek turystyki medycznej w 2020 roku to ubezpieczenie kierowane wyłącznie do turystów medycznych. Obecnie, podróżujący w celach medycznych nie mają szansy ubezpieczyć zarówno swojej podróży jak i leczenia na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, ale dzięki ubezpieczeniu opracowanemu przez AXA Partners i ClinicHunter w ramach programu akceleracyjnego AccelUp realizowanego przez Accelpoint, ma się to diametralnie zmienić na korzyść podróżujących pacjentów.

Czytaj więcej: AXA Partners wraz z Clinic Hunter pomocni...