Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Zdrowie i uroda

Bożonarodzeniowy cud

Każdy z nas o czymś marzy. Czasami w pędzie codzienności zapominamy, jak ważne są nasze życzenia – nie tylko te, które składamy naszym najbliższym, ale i te ciche, wypowiadane, kiedy nikt nie słyszy. Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym przypominamy sobie o tym, co jest naprawdę ważne. Dla 5-letniej Marysi ze Szczecina to możliwość spędzenia kolejnych świąt z rodziną. To wszystko dzięki nieznajomemu Świętemu Mikołajowi, czyli Dawcy szpiku, który dwa lata temu podarował jej szansę na powrót do zdrowia. W świątecznym filmie Fundacji DKMS Marysia życzy powrotu do zdrowia wszystkim Pacjentom, którzy nadal czekają na swojego zgodnego „bliźniaka genetycznego”.

Czytaj więcej: Bożonarodzeniowy cud

Ekspert ds. odżywiania Paulina Korol

Paulina Korol - Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku dietetyka. W trakcie studiów na WUM zdobyła wiedzę kliniczną w zakresie swojej specjalizacji. Obecnie studentka trzeciego roku psychologii na SWPS. - Pracuje z pacjentami chcącymi zmienić swój styl życia, poprawić stan zdrowia, zredukować lub zwiększyć masę ciała, zbudować masę mięśniową i poczuć się dobrze w swoim ciele. Zajmuje się również dietą dla kobiet starających się zajść w ciążę.

Czytaj więcej: Ekspert ds. odżywiania Paulina Korol

Jaką wodę pić? ...

Woda z butelki, czy z kranu?

Przeciwnicy wody w butelkach PET błędnie uważają, że jest ona szkodliwa dla zdrowia, ponieważ
rzekomo przedostają się do niej z tego opakowania plastyfikatory, czyli ftalany, a prawdą jest to, że
tworzywa sztuczne z plastyfikatorami i bisfenolem A, nie są używane do opakowań na produkty
spożywcze oraz kosmetyczne. Zwolennicy wody w butelkach uważają z kolei, że „kranówka” źle
smakuje, nieładnie pachnie i dlatego nie może być dobra do spożycia. Jaką wodę powinniśmy zatem
pić – tę z kranu, czy z butelki?

Czytaj więcej: Jaką wodę pić? ...

Grupa LUX MED otwiera nowoczesną placówkę

Nowe Centrum Medyczne LUX MED w Gdańsku
Grupa LUX MED otwiera nowoczesną placówkę, która zapewnia kompleksowe usługi z zakresu stomatologii. 17 czerwca zostali przyjęci pierwsi pacjenci.
LUX MED Stomatologia oferuje pełne leczenie dentystyczne, w tym stomatologię zachowawczą, pedodoncję, periodontologię, chirurgię stomatologiczną oraz implantologię, protetykę na implantach, ortodoncję, invisalign i endodoncję, a także leczenie pod mikroskopem i leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Ponadto dostępna jest pełna diagnostyka radiologiczna, pantomografia, RTG i tomografia CBCT. Placówka dysponuje siedmioma specjalistycznymi gabinetami.

Czytaj więcej: Grupa LUX MED otwiera nowoczesną placówkę

Migrena, to poważna choroba...

Migrena to nie zwyczajny ból głowy. To choroba, która niszczy życie pacjentów, a mity na jej temat są dla nich bardzo krzywdzące

Na temat migreny, wszystkim doskonale znanej ze słyszenia, krąży bardzo wiele mitów. Wśród najczęściej powtarzanych nieprawdziwych stwierdzeń są choćby te, że migrena to zwyczajny ból głowy, który można zwalczyć zwykłą tabletką przeciwbólową, że na tę „przypadłość” nie powinno przepisywać się zwolnień lekarskich, a jej stwierdzenie przez lekarza bazuje jedynie na subiektywnej ocenie samego pacjenta. Przez powielanie tych mitów, migrena wciąż w świadomości społecznej jest postrzegana jako błahostka czy fanaberia pacjentów. A Ci, odczuwając brak zrozumienia, zaufania, odbierają to jako zarzucanie kłamstwa czy próbę wymigiwania się od powierzonych obowiązków. Ich życie byłoby znacznie łatwiejsze, gdyby mieli zapewnione skuteczne leczenie nowoczesnymi formami terapii. Jednak żadna z nich nie jest dziś refundowana w Polsce.

Czytaj więcej: Migrena, to poważna choroba...