Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Zdrowie i uroda

Migrena, to poważna choroba...

Migrena to nie zwyczajny ból głowy. To choroba, która niszczy życie pacjentów, a mity na jej temat są dla nich bardzo krzywdzące

Na temat migreny, wszystkim doskonale znanej ze słyszenia, krąży bardzo wiele mitów. Wśród najczęściej powtarzanych nieprawdziwych stwierdzeń są choćby te, że migrena to zwyczajny ból głowy, który można zwalczyć zwykłą tabletką przeciwbólową, że na tę „przypadłość” nie powinno przepisywać się zwolnień lekarskich, a jej stwierdzenie przez lekarza bazuje jedynie na subiektywnej ocenie samego pacjenta. Przez powielanie tych mitów, migrena wciąż w świadomości społecznej jest postrzegana jako błahostka czy fanaberia pacjentów. A Ci, odczuwając brak zrozumienia, zaufania, odbierają to jako zarzucanie kłamstwa czy próbę wymigiwania się od powierzonych obowiązków. Ich życie byłoby znacznie łatwiejsze, gdyby mieli zapewnione skuteczne leczenie nowoczesnymi formami terapii. Jednak żadna z nich nie jest dziś refundowana w Polsce.

Czytaj więcej: Migrena, to poważna choroba...

Pomorzanie odczuli pandemię na własnych oczach...

Czy mieszkańcy województwa pomorskiego odczuli pandemię na własnych oczach?

Przyspieszająca w pandemii digitalizacja życia i wydłużenie czasu spędzanego w cyfrowym środowisku to poważne wyzwanie dla naszych oczu. Jak pokazuje najnowsze badanie Vision Express[1] przeprowadzane w ramach akcji „Wielkie Badanie Wzroku”, obecnie już 34% Polaków korzysta z komputera, smartfonu czy tabletu każdego dnia dłużej niż przez 8 godzin. Dla  województwa pomorskiego odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi 38%.

Czytaj więcej: Pomorzanie odczuli pandemię na własnych oczach...

Ciągłe monitorowanie i telemedycyna

Systemy ciągłego monitorowania glikemii i telemedycyna – to dziś i jutro diabetologii

Jak wynika z raportu „Rola nowoczesnych metod monitorowania glikemii i telemedycyny
w indywidualizacji opieki nad pacjentem z cukrzycą" 1 , eksperci z obszaru diabetologii podkreślają
rolę i znaczenie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych w utrzymaniu ciągłości współpracy z pacjentem, poprawie zrozumienia cukrzycy oraz oceny zmienności glikemii. Jest to niezwykle istotne dla efektywnego leczenia cukrzycy, nie tylko w dobie pandemii koronawirusa.
Systemy ciągłego monitorowania glikemii zwiększają poczucie bezpieczeństwa i zapewniają wygodę, wynikającą z braku konieczności wielokrotnego nakłuwania opuszek palców w ciągu dnia – wymieniają pacjenci.

Czytaj więcej: Ciągłe monitorowanie i telemedycyna

AXA Partners wraz z Clinic Hunter pomocni...

Turyści medyczni wreszcie mogą poczuć się bezpiecznie - AXA Partners wraz z Clinic Hunter zadbały o ich bezpieczeństwo

Nowy produkt wchodzący na rynek turystyki medycznej w 2020 roku to ubezpieczenie kierowane wyłącznie do turystów medycznych. Obecnie, podróżujący w celach medycznych nie mają szansy ubezpieczyć zarówno swojej podróży jak i leczenia na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, ale dzięki ubezpieczeniu opracowanemu przez AXA Partners i ClinicHunter w ramach programu akceleracyjnego AccelUp realizowanego przez Accelpoint, ma się to diametralnie zmienić na korzyść podróżujących pacjentów.

Czytaj więcej: AXA Partners wraz z Clinic Hunter pomocni...

Mechaniczne wspomaganie krążenia (LVAD)

Terapia LVAD: skuteczna, bo właściwie ordynowana 

Mechaniczne wspomaganie krążenia (LVAD) to terapia stosowana u osób z zaawansowaną niewydolnością krążenia. Połączona z sercem pompa pomaga ustabilizować układ krążenia pacjenta i w dobrym stanie doczekać do przeszczepu serca. W wielu przypadkach służy jako terapia docelowa. Leczenie LVAD wydłuża czas i poprawia jakość życia chorych jedynie wówczas, gdy nie jest zastosowane zbyt późno. Z tego powodu warto uważnie kwalifikować pacjentów – mówi dr hab. n. med. Piotr Siondalski, kardiochirurg i transplantolog z Katedry i Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj więcej: Mechaniczne wspomaganie krążenia (LVAD)