Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Bar z daniami z grilla o wątpliwej estetyce stanął przy al. Piłsudskiego w Gdyni. W oczy kłują też parasole i zielona wykładzina udająca trawę. - Jestem zszokowany. Robimy co możemy, by zniknął, ale teren jest prywatny, więc rozmowy są ciężkie - mówi plastyk miasta, Jacek Piątek. Może się okazać, że aby usunąć bar, trzeba będzie poczekać na wprowadzenie uchwały krajobrazowej.

  • W sobotę rozpoczyna się kolejna edycja Jarmarku św. Dominika. Na ponad trzy tygodnie kierowcy jeżdżący po centrum muszą ustąpić miejsca handlującym. Na niektórych ulicach Gdańska już obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Podpowiadamy, jak w tym czasie poruszać się po centrum.

  • Nowy pawilon handlowy z pięcioma osobnymi lokalami stanie we wrześniu w okolicy Cmentarza Witomińskiego w Gdyni. Niemal 300 tys. zł na inwestycję wyłoży miasto. Obiekt zajmą handlujący kwiatami i zniczami, którzy będą musieli opłacać dzierżawę.

  • Jak wykorzystać stary zużyty baner? Można uszyć torbę, która zastąpi jednorazowe tzw. foliówki. Centrum Riviera znów zaskakuje, tym razem akcją proekologiczną. A to nie koniec, bo Riviera ma też specjalną ofertę dla... plażowiczów. O niestandardowym podejściu do roli centrum handlowego rozmawiamy z Tomaszem Hofmanem, dyrektorem centrum i Pawłem Brachem, dyrektorem ds. marketingu i PR.

Spotkania na Wyspie Sobieszewskiej

Czytaj więcej...

Droga Królewska na zdjęciach

Od 28 czerwca na ul. Długi Targ w Głównym Mieście w Gdańsku, będzie można zobaczyć wystawę plenerową  „Droga Królewska. Historie na zdjęciach Zbigniewa i Macieja Kosycarzy”. Na 26 planszach zobaczymy unikatowe zdjęcia najważniejszych wydarzeń z życia miasta od 1945 do 2016 r. Ich autorami jest dwójka znanych fotoreporterów – Zbigniew Kosycarz (zm. 1995) i jego syn Maciej. Wystawa potrwa do końca sierpnia 2017 r.

Czytaj więcej...

Święto Oliwy najpiękniejszej dzielnicy Gdańska

Gdańsk-Oliwa świętuje w sobotę 10 czerwca 2017r. w godzinach: 12.00 do 22.00.  Główna ulica Oliwy zamieni się w jednodniowy deptak!

Czytaj więcej...

Hej sobótka, sobótka...

Żukowskie Sobótki - Sobota 24 czerwca2017r.

17:00 Rozpoczęcie imprezy

17:10 – 18:25 Soliści z ZPG i SP w Baninie i Publicznego Gim. nr 2 w Żukowie

18:30 – 19:10 Dominika Klewicz i Magda Gackowska

19:10 – 19:25 Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wianek

Czytaj więcej...

CSIO 2017

Grand Prix Sopotu w rękach Irlandczyka!

Cian O’Connor zwycięża w najważniejszym konkursie tegorocznych zawodów CSIO. Zacięta rywalizacja w drugim nawrocie finału toczyła się między reprezentantem Irlandii a uwielbianą przez fotoreporterów portugalką Lucianą Diniz, którą tylko o włos dzieliło miejsce na najwyższym stopniu podniu. (na zdjęciu od lewej I miejsce i z prawej II miejsce, fot. bs)
Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.

Czytaj więcej...