Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W styczniu ma być wybrany ostateczny projekt przejścia naziemnego prowadzącego od Bramy Wyżynnej do budowanego Forum Gdańsk . Przejście podziemne pozostanie jako alternatywna droga na niższy poziom centrum handlowego i do przystanków.

  • W czwartek przed południem rozpoczął się montaż nowych elementów małej architektury na ul. Stągiewnej . To rezultat zdobycia grantu przez Fundację Gdańską w konkursie internetowym Lechstarter. Ich wygląd będzie nieco różnić się od wcześniej prezentowanych wizualizacji.

  • Wprowadzenie strefy Tempo 30 ma uspokoić ruch w "dolnej" części Małego Kacka, pomiędzy ulicami Łowicką i Łęczycką . Kierowcy powinni zacząć zwalniać w tym rejonie od piątku.

  • Nie miał prawa jazdy, podczas policyjnej kontroli nagle ruszył z piskiem opon i uciekł na obwodnicę. Najpierw dojechał nią do Chyloni, a później zawrócił - policjanci zatrzymali 19-latka dopiero na wysokości Matarni.

Oliwa kulturalnie...

 

 

 Mieszkańcy Trójmiasta! Oliwa, najpiękniejsza dzielnica Gdańska, serdecznie zaprasza na wielkie otwarcie artystyczne! Powstało nowe centrum sztuki i kultury w samym sercu Oliwy. Do zobaczenia!!! :)

Czytaj więcej...

Żółty Lew w Wiśle?

fot. mat.pras. MHMG

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przeprowadzi pod koniec sierpnia 2017 r. badania podwodne przy Twierdzy Wisłoujście.

Czytaj więcej...

Foto wystawa

„Droga Królewska. Historie na zdjęciach Zbigniewa i Macieja Kosycarzy”.

Czytaj więcej...

Spotkania na Wyspie Sobieszewskiej

Czytaj więcej...

Hej sobótka, sobótka...

Żukowskie Sobótki - Sobota 24 czerwca2017r.