Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Promocja regionu

Dar Młodzieży rozpoczyna sezon'24

Dar Młodzieży, szkolna fregata Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, rozpoczyna sezon 2024

Tym razem, oprócz stałej załogi statku, młodzieży szkolnej, która z Gdyni wyruszy do portu w Antwerpii, towarzyszyć będzie wyjątkowy gość – gdyńska restauratorka Malika, uczestniczka popularnych telewizyjnych programów kulinarnych – Top Chef  i Master Chef. Malika, miłośniczka podróży oraz kuchni inspirowanej najodleglejszymi zakątkami świata, weźmie udział w pierwszym etapie rejsu i w tym czasie podzieli się swoją wiedzą kulinarną z kucharzami „Daru Młodzieży” na temat przyrządzania posiłków kuchni wegetariańskiej.

– Jestem związana z Gdynią od 11 lat, ale nigdy nie czułam się bardziej gdyńska, niż teraz. Możliwość udziału w rejsie szkolnego statku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, „Daru Młodzieży” – wizytówki nie tylko Gdyni, ale całego kraju, to ogromny przywilej i oczywiście niesamowita przygoda. Jestem zaszczycona, że będę mogła podzielić się swoją wiedzą kulinarną i doświadczeniem z doskonałymi kucharzami „Daru Młodzieży”. Cóż mogę dodać – jestem podekscytowana tym wydarzeniem i nie mogę doczekać się pierwszych wspólnie przygotowanych dań.

 

Czytaj więcej: Dar Młodzieży rozpoczyna sezon'24

Sopot. Memoriał Andrzeja Pawińskiego

VII Memoriał Andrzeja Pawińskiego na sopockiej pływalni
Już po raz siódmy sopocki MOSiR wraz z Uczniowskim Klubem
Sportowym „Siódemka" organizuje zawody pływackie - Memoriał
Andrzeja Pawińskiego. Zawody odbędą się 21 października 2023 r.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymają
puchary i nagrody rzeczowe, a najlepsze „trójki" we wszystkich
konkurencjach medale.

Czytaj więcej: Sopot. Memoriał Andrzeja Pawińskiego

GDYNIA. Strażnicy energii

Gdynia na straży energii i klimatu

Osiem gdyńskich szkół podstawowych wzięło udział w tegorocznej edycji programu „Strażnicy energii”. W ramach konkursu uczniowie i nauczyciele podjęli działania ograniczające zużycie wykorzystywanej na co dzień energii. Ich zaangażowanie przełożyło się na realne oszczędności - zaoszczędzono 376 822 kWh energii, co w przeliczeniu daje kwotę 86 839złotych. Dzięki organizatorom, Miastu Gdynia i Grupie Dalkia Polska, połowa tej kwoty wróci do szkół.

Czytaj więcej: GDYNIA. Strażnicy energii

Jesiennie

Wrzosowa jesień w Galerii Zaspa

Lato trwaj