Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Promocja regionu

Stoczniowe tajemnice w ECS

ECS zaprasza dzieci do odkrywania stoczniowych tajemnic. Wszystkie dzieci, którzy spędzają lato w Gdańsku, mogą skorzystać z ciekawej oferty spędzenia wolnego czasu, biorąc udział w grze edukacyjnej na świeżym powietrzu.
Europejskie Centrum Solidarności zaprasza grupy kolonijne, uczestników obozów, ale też dzieci z rodzicami i opiekunami, w tym mieszkańców Gdańska. Oferta jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Czytaj więcej: Stoczniowe tajemnice w ECS

Piotr Myszka na podium

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął 4. miejsce w mistrzostwa świata
w olimpijskiej, windsurfingowej klasie RS:X, które zakończyły się u wybrzeży
hiszpańskiego Kadyksu. Wśród pań 7. lokatę zdobyła Maja Dziarnowska (SKŻ
Ergo Hestia Sopot).

Czytaj więcej: Piotr Myszka na podium

Prof. Anna J. Podhajska patronem tramwaju gdańskiego

GDAŃSK. 9 października 2020 r., gdańskiemu tramwajowi nadano imię prof. Anny J. Podhajskiej - inicjatorki i współtwórczyni Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz kierowniczki Katedry Biotechnologii MWB UG i GUMed.

Czytaj więcej: Prof. Anna J. Podhajska patronem tramwaju gdańskiego

TOFU Studio z Gdańska nagrodzone!

TOFU Studio ze złotem oraz trzema srebrami w międzynarodowym konkursie im. Josepha Bindera!

Gdańskie TOFU Studio otrzymało aż cztery nagrody w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów projektowych: Joseph Binder Award 2020 odbywającym się w Wiedniu. Polacy otrzymali złotą oraz trzy srebrne statuetki.

Czytaj więcej: TOFU Studio z Gdańska nagrodzone!

szybsze podróże ...

Z południowego Pomorza do Trójmiasta będą szybsze podróże z wygodnych peronów

Szybsze podróże i komfortowe, bardziej dostępne perony to cele planowanej modernizacji linii Tczew - Czersk oraz Szlachta - Bąk. Elektryfikacja linii zapewni nowe możliwości dla kolei w regionie. Nowe przystanki Tczew Suchostrzygi i Szlachta Zachód zwiększą dostęp do kolei. Czas podróży z Czerska do Tczewa skróci się nawet o około 25 minut. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji około 100 km linii. Koszt dokumentacji to ponad 18 mln zł.

Czytaj więcej: szybsze podróże ...