Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Krynica Morska 30 lipca – 1 sierpnia 2021

Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover –

Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu i wingfoilu 2021
już w najbliższy weekend w Krynicy Morskiej

Ostatni weekend lipca w Krynicy Morskiej będzie pełen sportowych emocji, a to za sprawą rozgrywanych tam zawodów Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu, będą rozgrywane po raz 16. Na plaży oprócz zawodników ścigających się na hydro skrzydłach i tych wykonujących widowiskowe powietrzne ewolucje, będzie można spotkać polskie gwiazdy próbujące swoich sił w tym sporcie: Annę Powierzę, Bartosza Obuchowicza, Dorotę Gardias i Sylwię Nowak.

Zawody odbywać się będą w dniach 30, 31 lipca i 1 sierpnia br.

Za nami już pierwszy przystanek, który odbył się w czerwcu w Rewie w ramach cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. Prawie 50 polskich kiteboarderów przywitała zmienna pogoda – od ulewnego deszczu po upalne słońce, ale na szczęście wiatr nie zawiódł i pozwolił na rozegranie zawodów we wszystkich zaplanowanych kategoriach: Mistrzostwach Polski we Freestylu, wyścigów w formule kite i wingfoil.  Czy tak będzie w Krynicy Morskiej? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend.

Od 30 lipca do 1 sierpnia na plaży przy wejściu numer 26 będzie można spotkać najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Lista nie jest jeszcze zamknięta. Do wzięcia udziału będzie można zgłosić się w dniu rozpoczęcia rywalizacji, 30 lipca, w godzinach 8.00 – 9.30 w biurze zawodów na plaży. Zawody zaczynają się o godzinie 10:00, jeśli tylko będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów.  Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu. W Krynicy Morskiej rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 24.000 PLN ufundowane przez Xiaomi i Hydrosferę oraz nagrody finansowe o wartości 10.000 PLN.

Kietsurfing zyskuje coraz więcej fanów, także w Polsce, dlatego wśród stawiających pierwsze kroki
w tej dyscyplinie na plaży w Krynicy Morskiej będzie można wypatrzyć między innymi aktorów: Annę Powierzę, Sylwię Nowak i Bartosza Obuchowicza oraz prezenterkę  Dorotę Gardias.

Wspólnie chronimy Bałtyk!

Tak jak w Rewie, także w Krynicy Morskiej zawodnicy będą nie tylko zmagać się między sobą,  
ale pływać w słusznej sprawie. Każdy z nich otrzyma przed startem zegarek
Mi Watch Lite, który nie tylko kompleksowo monitoruje stan zdrowia użytkownika (jak poziom saturacji krwi, czy pomiar tętna
w czasie rzeczywistym), ale także mierzy liczbę, w tym przypadku, przepłyniętych kilometrów.
Jeden kilometr to 3 złote, które zostaną przekazane na ochronę Bałtyku i działania Fundacji MARE.

Podczas tegorocznego cyklu zawodów zarówno zawodnicy, jak i widzowie mają okazję zapoznać się
z najnowszymi, flagowymi smartfonami z serii Mi 11 czy opaskami Mi Smart Band 6. Fani motoryzacji mogą natomiast odkrywać komfort i wygodę między innymi modelu Land Rover Discovery Sport podczas jazd próbnych.

Gdzie i kiedy?

·         30 lipca – 1 sierpnia, KRYNICA MORSKA, Puchar Polski, BIURO ZAWODÓW na plaży w strefie zawodów przy wejściu na plażę numer 26, od 8:00 do 9:30

·         13 – 15 sierpnia, PUCK, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite, BIURO ZAWODÓW na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym, od 8:00 do 9:30

XIAOMI KITE CUP driven by LAND ROVER

O    ORGANIZATOR: FIRMA EUREKA EVENTS@COMMUNICATION oraz BO SPORT TRAVEL