Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W najbliższych godzinach wyjaśni się, dlaczego w sobotę motorniczy wjechał na wyłączone z ruchu torowisko, powodując w okolicach "Zieleniaka" wykolejenie tramwaju.

  • - Paczka wysłana do pana z USA nigdy nie dotarła na terytorium Polski- twierdzą przedstawiciele Poczty Polskiej. - To skąd na niej pieczątki z urzędu pocztowego w Nowym Porcie - odpowiada zgłaszający się do nas ze sprawą czytelnik.

  • Ponad 300 sztuk ocieplanych i wodoodpornych kubraków dla psów, 70 kojców i ok. tysiąca smyczy. Taki dar dla schroniska dla zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni zamierza samodzielnie wykonać 37-letnia Beata Śmiejkowska-Pazgan. Za swoją pracę nie chce zapłaty, ale nie jest w stanie samodzielnie pokryć kosztów zakupu wszystkich, niezbędnych materiałów. Prosi o wsparcie.

  • Elewację szpecą tagi, a pobliski płot nosi ślady pożaru. Zbudowana przed II wojną światową nastawnia kolejowa w Oliwie powoli popada w ruinę. Polskie Koleje Państwowe w listopadzie br. częściowo zabezpieczyły budynek przed dalszą dewastacją i zamierzają przekazać go miastu Gdańsk.

Życie solidarnością pisane

Premiera filmu dokumentalnego Ewy Górskiej - "Życie solidarnością pisane" opowiadającego o Grażynie Przybylskiej-Wendt odbędzie się 30 listopada 2017 r. o godzinie 18:00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Po seansie spotkamy się reżyserką i specjalnie zaproszonymi gośćmi, aby porozmawiać o mocy solidarności międzyludzkiej. Spotkanie poprowadzi Tomasz Żółtowski.. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Wiele twarzy Zdzisława Najdera

Środowy wieczoru w Europejskim Centrum Solidarności, podczas którego odbyła się prapremiera filmu „Zdzisław Najder. Chciałem zostać lotnikiem” w reżyserii Mieczysława B. Vogta upłynął pod znakiem myśli i twórczości Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Po pokazie filmu Anna Maria Mydlarska (Europejskie Centrum Solidarności) rozmawiała z Maciejem Wierzyńskim, Wojciechem Dudą i Łukaszem Bertramem o Zdzisławie Najderze jako conradyście, założycielu Polskiego Porozumienia Niepodległościowego, a także reprezentancie polskiej myśli solidarnościowej na międzynarodowej arenie politycznej.

Czytaj więcej...

Gdańskie obchody DJN

Dzień Jedności Niemiec

Na zaproszenie Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku 26 października 2017 r. obchodzono Dzień Jedności Niemiec oraz 500 jubileusz Reformacji. Z tej okazji w Filharmonii Bałtyckiej  odbył się wieczór świąteczny, podczas którego zagrała orkiestra Kammerakademie Potsdam z Poczdamu.Dopełnieniem wspaniałego koncertu był występ organowy wykonany przez prof. Romana Peruckiego, dyrektora Filharmonii Bałtyckiej.

Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

Czytaj więcej...

Zmieniając Rzeczywistość

Czytaj więcej...

Kaszuby bliskie sercu

Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska zaprasza na ekspozycję poświęconą Franciszkowi Sędzickiemu oraz wystawę fotografii Edmunda Kamińskiego „Kaszuby bliskie sercu”.

Franciszek Sędzicki (1882-1957) - piewca ziemi kaszubskiej

Czytaj więcej...

Twój Jubileusz - Artyści w hołdzie

Szanowni Państwo, w związku z tragicznie przerwaną trasą "Mój Jubileusz Zbigniewa Wodeckiego", organizatorzy podają: "...przypominamy, iż zaplanowane koncerty odbędą się w formie hołdu dla wielkiego Artysty i wspaniałego Człowieka jakim był pan Zbigniew. Jednocześnie trasa koncertowa zmienia nazwę na Twój Jubileusz - Artyści w hołdzie.

Czytaj więcej...