Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Bar z daniami z grilla o wątpliwej estetyce stanął przy al. Piłsudskiego w Gdyni. W oczy kłują też parasole i zielona wykładzina udająca trawę. - Jestem zszokowany. Robimy co możemy, by zniknął, ale teren jest prywatny, więc rozmowy są ciężkie - mówi plastyk miasta, Jacek Piątek. Może się okazać, że aby usunąć bar, trzeba będzie poczekać na wprowadzenie uchwały krajobrazowej.

  • W sobotę rozpoczyna się kolejna edycja Jarmarku św. Dominika. Na ponad trzy tygodnie kierowcy jeżdżący po centrum muszą ustąpić miejsca handlującym. Na niektórych ulicach Gdańska już obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Podpowiadamy, jak w tym czasie poruszać się po centrum.

  • Nowy pawilon handlowy z pięcioma osobnymi lokalami stanie we wrześniu w okolicy Cmentarza Witomińskiego w Gdyni. Niemal 300 tys. zł na inwestycję wyłoży miasto. Obiekt zajmą handlujący kwiatami i zniczami, którzy będą musieli opłacać dzierżawę.

  • Jak wykorzystać stary zużyty baner? Można uszyć torbę, która zastąpi jednorazowe tzw. foliówki. Centrum Riviera znów zaskakuje, tym razem akcją proekologiczną. A to nie koniec, bo Riviera ma też specjalną ofertę dla... plażowiczów. O niestandardowym podejściu do roli centrum handlowego rozmawiamy z Tomaszem Hofmanem, dyrektorem centrum i Pawłem Brachem, dyrektorem ds. marketingu i PR.

Malujemy wiersze...

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i dwumiesięcznik literacki „Topos” ogłaszają czwartą edycję Konkursu poetycko-plastycznego „Wiersz+Obraz”, tym razem pod hasłem 150-lecie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Czytaj więcej...

Gdańsk dźwiga muzę...

Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę 21 - 23 lipca (piątek, sobota, niedziela) 

Czytaj więcej...

Chopin nad wodami Motławy

Wyświetlanie 2016-06-14 2 FILHARMONIA slidery 06-2016-s8.jpg

Polska Filharmonia Bałtycka powraca w lipcu z koncertami z cyklu „Chopin nad wodami Motławy”. W odbywających się codziennie między 13 i 26 lipca recitalach fortepianowych w urokliwym foyer filharmonii (zwanym Salonem Gdańskim, z którego okien widać Motławę i Długie Pobrzeże), wezmą udział laureaci konkursów pianistycznych, a także profesorowie i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Gdańskie koncerty letnie

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska wraz z Polskim StowarzyszeniemCarillonowym oraz Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną organizuje 4.cykl letnich, bezpłatnych koncertów, których głównymi bohaterami są gdańskie dzwony wieżowe oraz mobilny carillon „Gdańsk”. Utwory, od klasyki po muzykę z gier komputerowych, będą grane na żywo przez znanych artystów z całego świata w każdy piątek, od 7 lipca o 21:00 z wieży kościoła św. Katarzyny, tu jest Muzeum Nauki Gdańskiej. Koncerty rozpoczną się 7 lipca, a zakończą 26 sierpnia.

Czytaj więcej...

MŁODY JAZZ 3-MIASTA

Ogrody Muzeum Miasta Sopotu, ul. Józefa Poniatowskiego 8

Muzeum Miasta Sopotu po sukcesie ubiegłorocznej wystawy „Ale Jazz – Historia sopockich festiwali jazzowych 1956 – 1957” postanowiło kontynuować swój flirt z jazzem, organizując tego lata cykl czterech koncertów pt. „Młody Jazz 3-miasta”. Jego celem jest promowanie najciekawszych muzyków jazzowych jacy pojawili się w ostatnim okresie na Wybrzeżu. I tak, w ogrodach Muzeum Miasta Sopotu wystąpią:

Czytaj więcej...

Festiwal Muzyki Organowej

Katedra Oliwska

W piątek 30.06, w Archikatedrze Oliwskiej zainaugurowany zostanie jubileuszowy 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie.

Czytaj więcej...