Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Firma Pol-Aqua zbuduje za ok. 817 mln zł odcinek Trasy Kaszubskiej między Szemudem a Gdynią. To pierwszy rozstrzygnięty przetarg spośród trzech ogłoszonych na tę drogę ekspresową.

  • Kolejarze nadrabiają opóźnienia w rozwoju aglomeracyjnych linii z Trójmiasta. Pod koniec 2019 r. będzie gotowy projekt rozbudowy 100-kilometrowej linii łączącej Trójmiasto ze Słupskiem. Opracowanie techniczne będzie kosztowało spółkę PKP PLK prawie 30 mln zł. Po realizacji projektu w 2023 r. podróż ze Słupska do Gdyni ma skrócić się z 1 godziny i 18 minut do 53 minut.

  • Jacht żaglowy "Knudel" stacjonujący w Basenie Żeglarskim w gdyńskiej marinie zatonął w środę wieczorem. Przyczyny zatonięcia nie są jeszcze znane.

  • Zadzwonił w nocy na numer alarmowy i stwierdził, że za chwilę przy ul. Elbląskiej wybuchnie bomba. Policja ładunku wybuchowego nie znalazła, za to namierzyła "żartownisia". Gdańszczanin został już aresztowany na trzy miesiące.

Styczeń w empik-u

Mamy przyjemność poinformować Państwa o najbliższych spotkaniach w Empiku Galeria Bałtycka Gdańsk Al.Grunwaldzka 141. - Dla Państwa szczegółowy kalendarz spotkań z ciekawymi ludźmi oraz zaproszenia do udziału w ciekawych wydarzeniach, warsztatach...

Czytaj więcej...

Rozpustna rozrywka czy...

Szanowni Państwo, w imieniu organizatora,

Bardzo serdecznie - Rozpustna rozrywka czy dbałość o zdrowie – konsumpcja tytoniu w Gdańsku w XVIII i XIX wieku. Naszą prelegentką będzie pani dr Joanna Dąbal.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE. A.K.Waśkiewicz

Czytaj więcej...

Od Aksamitnej do Żytniej

Zdjęcie użytkownika Wydawnictwo Marpress.Na rynku ukazała się książka autorstwa prof. Andrzeja Januszajtisa o gdańskich uliczkach "Od Aksamitnej do Żytniej", wydawnictwa MARPRESS. Polecamy!

Czytaj więcej...

Święto Kina...

9 i 10 grudnia w Cinema City!

Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia w Cinema City i innych kinach w całej Polsce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Święto Kina”. Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądania filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w „Święcie Kina” zostaną obniżone do 12 złotych. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek. Więcej informacji znajduje się na stronie www.cinema-city.pl/swieto-kina.

Czytaj więcej...

Song of the North

Chór Kameralny 441 Hz zaprasza w podróż na północ
Chór Kameralny 441 Hz powraca w świetnym stylu z nowym albumem „Song of the North”. To kolejna pozycja w dyskografii zespołu po koncertowej płycie DVD zatytułowanej po prostu „441 Hz” oraz ciepło przyjętym albumie długogrającym „Modern Choral Masterpieces”. Tym razem, ceniony zarówno w Polsce, jak i za granicą Chór Kameralny 441 Hz pod batutą Anny Wilczewskiej zabiera słuchaczy w zaskakującą, wciągającą i pełną przygód podróż przez krainy północy.

Czytaj więcej...