Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Magazyn kulturalny

DANIEL CHODOWIECKI. Wystawa prac

295 WIOSEN DANIELA MIKOŁAJA CHODOWIECKIEGO

WYSTAWA PLENEROWA Daty: 28.08-26.09.2021 Miejsce: pasaż przy ul. Grobla I

Znakomity rysownik i akwaforcista Daniel Mikołaj Chodowiecki przyszedł na świat w Gdańsku. To właśnie tu, w portowym mieście nad brzegiem szarej Motławy, przed 295 laty rozpoczęła się jego twórcza droga.

Czytaj więcej: DANIEL CHODOWIECKI. Wystawa prac

Powrót Wilka...

Dawno temu w Polsce, czyli rozmowa z autorem powieści Powrót Wilka

Rozmowa z Mirosławem Tomaszewskim, pisarzem i scenarzystą, autorem kilku książek (UGI, Pełnomocnik, Marynarka). Powrót Wilka, to jego najnowsza powieść, w której przedstawione zostały losy człowieka powracającego do Polski z emigracji.

Tytułowy Wilk próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości – w kraju zupełnie innym od tego, przed którym musiał uciekać. Książka wygrała ostatnią edycję Gdańskiego Konkursu Literackiego.

Czytaj więcej: Powrót Wilka...

Maria Różańska, wystawa w CH OSOWA

Zachwycające fotografie na wystawie „Wulkany błotne” w Gdańsku
Maria Różańska w niezwykły sposób uchwyciła piękno azerskiego terytorium. Jej ambicją było
jak najszersze ukazanie walorów przyrodniczych tych ziem, udowadniając niezaprzeczalne
ich piękno i wyjątkowość. Fotografia za każdym razem wzbudza w artystce zachwyt nad
pięknem natury. Porywająca fotografia krajobrazu. - Od 2 sierpnia w Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku będzie można oglądać wystawę prac zatytułowaną „Wulkany błotne”. Autorką fotografii jest Maria Różańska – członkini Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Czytaj więcej: Maria Różańska, wystawa w CH OSOWA

Festiwal w Bazylice Mariackiej

44. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2021

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej to coroczne wydarzenie, które od ponad czterdziestu lat wpisane jest na mapę kulturalną Gdańska.  Tego lata odbędzie się 44. edycja festiwalu, który rozpocznie się koncertem Inauguracyjnym 2 lipca 2021. Tradycyjnie koncerty odbywać się będą w każdy piątek o 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Dziesięć zaplanowanych koncertów festiwalowych to prawdziwa uczta dla melomanów. Zróżnicowany repertuar koncertów sprawi, że zarówno miłośnicy muzyki dawnej, wielbiciele klasyki, jak i entuzjaści współczesnych opracowań muzycznych odnajdą coś dla siebie. Podczas festiwalu zabrzmią przede wszystkim organy, których dźwięki będzie można podziwiać podczas każdego z dziesięciu koncertów. Grę na zabytkowym instrumencie w Bazylice Mariackiej zaprezentują znakomici polscy organiści. Wśród nich uznani muzycy z bogatym dorobkiem artystycznym oraz młodzi artyści dopiero rozpoczynający swoją karierę. Gościem specjalnym festiwalu jest dyrektor muzyczny w Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku Prof. Jennifer Pascual.

Czytaj więcej: Festiwal w Bazylice Mariackiej

Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza

Coś pięknego. 2 lipca 2021 (piątek) o godzinie 1900 w Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Wojsława Brydaka.

Czytaj więcej: Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza

Opowieść o cyganie...

WYSTAWA: Wołają na mnie Cygan, choć tak się nie nazywam

Otwarcie wystawy: 16.07.2021, godz. 18.00-21.00

Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 1, 2 - ul. Piwna 27/29, ul. Powroźnicza 13/15
Kuratorka: Ania Batko
Artystki i artyści: Tomasz Armada, Damian le Bas, Olaf Brzeski, Ewa Ciepielewska, Andrzej Onegin Dąbrowski, Wojciech Fangor, Jan Flisak, Krzysztof Gil, Zuza Golińska, Günter Grass, Władysław Hasior, Marcin Janusz, Kunegunda Jeżowska, Stanisław Kałuziak, Tadeusz Kantor, Leszek Knaflewski, Edgar Kovats, Ignacy Krieger, Łódź Kaliska, Dawid Mazur, Jan Młodożeniec, Joanna Piotrowska, Tadeusz Rolke, Stanisław Rychlicki, Walery Rzewuski, Feliks Sadowski Feliko, Slavs and Tatars, Janek Simon, Aleksander Sovtysik, Stanisław Witkiewicz, Paulina Włostowska, Stanisław Zamecznik oraz artyści i artystki anonimowe

Czytaj więcej: Opowieść o cyganie...