Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

BAZUNA 2020

26 CZERWCA BR. Rozpoczyna się 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”. Mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych organizatorzy w tym roku nie odpuścili i zorganizowali ten kultowy przegląd piosenki w nowej, także w atrakcyjnej formule – "NA DRUTACH" - elektronicznie.

Bazuna” odbędzie się w dniach 26 - 28 czerwca 2020 r. w Gdańsku. W Klubie Kwadratowa będzie scena centralna (bez publiczności, transmisja występów on-line na kanale YouTube); kanał YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA

https://www.youtube.com/channel/UC1TQ4QJTx_XV7HUbVZyFRXA

Obecnie już trwa (do czwartku) prezentacja utworów zgłoszonych do konkursy i można  głosować w konkursie o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju.

 

W tym roku „Bazuna” odbędzie się w zmienionej – z powodu stanu pandemii - formule jako „BAZUNA NA DRUTACH”. Nie będzie zatem otwartych występów w plenerze, z publicznością. Natomiast koncerty zespołów oraz występy uczestników konkursu odbędą się w warunkach kameralnych (w różnych miejscach) i będą prezentowane drogą internetową (na kanale YouTube). - Centrum koncertowe i organizacyjne „Bazuny” będzie w Klubie Kwadratowa Politechniki Gdańskiej w Gdańsku. - Widoczne na plakacie tegorocznej Bazuny przewodowe łącza mają dwa znaczenia - jako rzeczywiste kanały transmisji ale też więź między ludźmi, uczestniczącymi we wspólnym wydarzeniu.

Przegląd BAZUNA 2020 online zawierać będzie:

* występy na żywo w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA - naszym studiu emisyjnym,

* zarejestrowane specjalnie dla naszej imprezy występy konkursowe oraz zaproszonych Gości,

* muzyczny obraz Bazuny na przestrzeni pięciu dekad -  Laureaci, wybrane z historii piosenki.

W części konkursowej wystąpi ponad 20 wykonawców (indywidualnych i zespołów). Komplet prezentacji konkursowych dostępny będzie na kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA. Jak co roku organizowany jest także plebiscyt o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

 ZARYS PROGRAMU BAZUNY:

·         Do czwartku (25 czerwca) prezentacja w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA) zgłoszonych do konkursu utworów i wykonawców (oraz głosowanie o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI).

·         CZWARTEK (25 czerwca, od 16.00) BAZUNA NA PRZYWITANIE (Emisja:

* kanał YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA

https://www.youtube.com/channel/UC1TQ4QJTx_XV7HUbVZyFRXA

Wystąpią: Tomek "Szantomas" Kuręda, Ballabard, program Słowa na Wiatr, Pilersi, Zbigniew Rolniczak, Zielony Szlak.

·         PIĄTEK. 26 czerwca, od godz. 15.00 – Rozpoczęcie BAZUNY 2020 (planowane zakończenie ok. 1.00).

Wystąpią na żywo na scenie Klubu Kwadratowa: Grupa Muzycznego Wsparcia, Trzy Majtki, Cztery Pory Miłowania, Łukasz Majewski, Słodki Całus od Buby, Andrzej Starzec, Olek Grotowski

·         SOBOTA (27 czerwca,  w godzinach 11.00 – 15.30) -  część konkursowa oraz koncerty Gości, a od godz. 16.00 koncert sobotni (planowane zakończenie ok. 1.00).

Wystąpią: Artur Block, Mariusz Kamper z zespołem, Waldemar Chyliński i Bogusław Jackowski, 4razywroku, Mała Caryna (program autorski), Małgorzata Lipińska z zespołem, Jacek Jakubowski, Grzegorz Bukała z zespołem

·         NIEDZIELA (28 czerwca, od godz. 11.00 - koncert niedzielny, występy Laureatów i zaproszonych Gości (zakończenie ok. 19.00).

Wystąpią: Bogusław Nowicki, Mała Caryna, Wagabundy, Trzeci Peron, Waldek Mieczkowski z zespołem, Jan Wydra i Waldek "De' Gener" Iłowski, Kamil Badzioch i Wojtek Kopylec.

Integralną częścią 48. „Bazuny” jest konkurs piosenki.

- Mamy nadzieję, że tegoroczna „Bazuna” wyłoni nowe przeboje, pozwoli ujawnić talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej – mówi Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. - Udział w konkursie ma bowiem charakter otwarty – dla młodzieży, studentów i ludzi ciągle czujących się młodymi. Tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe mają być zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju oraz konstruowania autorskiego programu.

- Nowością tegorocznej „Bazuny” - z uwagi na zasady sanitarne spowodowane pandemią – jest plebiscyt prowadzony drogą internetową, na najlepszego, zdaniem publiczności, wykonawcę.

Wykonania piosenek zgłoszonych do konkursu już są prezentowane w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8GxUHja84rAjZ2_Tb2ci6xxT

i można głosować elektronicznie.

- Program „Bazuny” jest bardzo bogaty – mówi szef „Bazuny”, Marek Skowronek. - Do występów w koncertach pozakonkursowych (ze sceny centralnej w Klubie Kwadratowa, transmitowanej on-line, wg programu „Bazuny”) zaprosiliśmy znanych i popularnych wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem odbiorców – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.

- Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter – wyjaśnia Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. - W tym roku – z uwagi na przepisy sanitarne – nie będzie bezpośrednich spotkań i wspólnego śpiewania (jak zwykle przy „bazunowym” ognisku). Jednakże „BAZUNA NA DRUTACH” - koncerty na żywo, w internecie mogą także mieć niepowtarzalny, rodzinny charakter. Spodziewamy się, że tegoroczną „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilka tysięcy osób z całego kraju.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY - inicjator i pierwszy organizator „Bazuny”, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej i Politechnika Gdańska. Sponsor głównym jest Techno-Service S.A.

Bazuna” organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i minionych ostatnio lat. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie - plenerowo w różnych miejscach Pomorza. „Bazuna” kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta.

Zapraszamy, jak w poprzednich edycjach Bazuny, na trzy dni pełne piosenki, w szerokiej, nieskończonej przestrzeni wirtualnej. Niech tradycyjnie te weekendowe bazunowe dni - na rozpoczęcie lata – radują, cieszą ucho i serce – dobrą muzyką, piosenką.

Przekazał: Janusz Wikowski, rzecznik Bazuny,

tel. 505-086-036

Więcej o Bazunie 2020

www.bazuna.org.pl

https://www.facebook.com/OTPPSBazuna/

materiały:

https://drive.google.com/drive/folders/18saqY8OHAlj_n4XGwWn9efKFxwMk6ClJ?usp=sharing