Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

FINISAŻ wystawy nadmorskich krajobrazów Czesława Tumielewicza.

Finisaż 8.12.Ucichł gwar ożywionych rozmów z artystą, opustoszała galeria przy Piwnej w Gdańsku, ubyło jeszcze kilka prac a inne powędrowały do trójmiejskich galerii, znaczy że coroczna wystawa (50 obrazów namalowanych w roku 2019) Czesława Tumielewicza „Nadmorskie Pejzaże” dobiegła końca.

 Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i w budynku

Wiele prac wyeksponowanych przez trzy tygodnie w gościnnej Galerii ZPAP,  znalazło swoich nabywców, kalendarz z obrazami mistrza znikał jak świeże bułeczki. Teraz pozostały nam sympatyczne wspomnienia (taka też atmosfera towarzyszyła Tumielowi podczas spotkań z Państwem) oraz pamiątkowe fotografie i może smak mojego piernika tzw. wiejskiego z konfiturą i jarzębiną.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

W imieniu artysty i swoim własnym, serdecznie dziękuję za państwa obecność. Miło, że mimo chłodu za oknem, poświęciliście swój czas, by wybrać spotkanie właśnie z tym artystą. Mam nadzieję, że były to miłe chwile również i dla was i że zabraliście z wystawy fajne przeżycia i atmosferę urodzinowego świętowania na wernisażu oraz z niedzielnego  finisażu 8 grudnia br., a także z tych kameralnych spotkań indywidyalnych, podczas których artysta mógł więcej opowiadać o swoich plenerach, swoich obrazach i o sztuce…

Do zobaczenia na następnej wystawie.

Życzę Państwu radosnych i  kolorowych świąt Bożego Narodzenia

oraz Do Siego Roku!

Brygida Susko-Tumielewicz