Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Sekrety dworców PKP

Odkrywamy sekrety dworców!

Już w najbliższą sobotę, 26 października br. Fundacja Grupy PKP zaprasza na drugi spacer, który odbędzie się w ramach 3. edycji bezpłatnych wycieczek po dworcach kolejowych w Polsce. - To najlepsza okazja, by poznać pięć głównych dworców kolejowych od zupełnie innej strony. W tym roku będziemy zwiedzać takie obiekty jak Dworzec Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki, Łódź Fabryczna, Gdynia Główna, Przemyśl Główny i Wrocław Główny. Zapraszam do wzięcia udziału w wyjątkowych wycieczkach! 

Polskie dworce bez tajemnic

Ile stali, szkła i betonu zużyto do budowy Dworca Warszawa Centralna im. Stanisław Moniuszki? Czy ktoś wie dlaczego budowa Dworca Centralnego trwała tylko 1 100 dni? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą nasi przewodnicy podczas spacerów po dworcach.

Miłośników architektury, sztuki i kolei zapraszamy do udziału w wycieczce po dworcu kolejowym Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki z udziałem wykwalifikowanego przewodnika turystycznego.

Bez pośpiechu i bez stania w kolejce. Spotykamy się specjalnie na dworcach kolejowych, by po nich spacerować, a także odkrywać ich tajemnice i ciekawostki. Fundacja Grupy PKP otworzyła 12 października 2019 r. kolejny cykl bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem.  Zwiedzać obiekty będzie można w kilku turach, więc jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć 26 października, to nic straconego, zapraszamy w innym terminie.

Cały harmonogram przedstawia się następująco:

Dworzec Gdynia Główna:

26 października (godz. 10.00 – 12.00 / 12.00 – 14.00)

16 listopada (godz. 10.00 – 12.00 / 12.00 – 14.00)

Przewodnik: Tomasz Tarała

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/454258102105360/
Zapisz się na zwiedzanie

Zainteresowani udziałem w wycieczkach powinni wysyłać zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Liczba miejsc na poszczególne terminy jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w jednym spacerze może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Znakiem rozpoznawczym przewodnika będzie charakterystyczna czapka z napisem „Fundacja Grupy PKP”.

Idea zwiedzania

Fundacja Grupy PKP poprzez swoją działalność związaną z tradycją oraz historią kolejnictwa wspiera popularyzację sztuki, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Jedną z podjętych przez nią inicjatyw jest organizowanie spacerów po dworcach. Idea zrodziła się w lipcu 2017 roku, kiedy to Fundacja uruchomiła w Warszawie pierwszy cykl wycieczek oraz szkolenia dla przewodników miejskich „Kolejowe perły architektury modernizmu – dworce na linii średnicowej”. W tym roku przypada już 3. edycja wycieczek.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny, fanów kolei, bądź wszystkich zainteresowanych historią dworców kolejowych, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie. Na zwiedzających czekają również unikatowe znaczki turystyczne.

Fundacja Grupy PKP