Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Bar z daniami z grilla o wątpliwej estetyce stanął przy al. Piłsudskiego w Gdyni. W oczy kłują też parasole i zielona wykładzina udająca trawę. - Jestem zszokowany. Robimy co możemy, by zniknął, ale teren jest prywatny, więc rozmowy są ciężkie - mówi plastyk miasta, Jacek Piątek. Może się okazać, że aby usunąć bar, trzeba będzie poczekać na wprowadzenie uchwały krajobrazowej.

  • W sobotę rozpoczyna się kolejna edycja Jarmarku św. Dominika. Na ponad trzy tygodnie kierowcy jeżdżący po centrum muszą ustąpić miejsca handlującym. Na niektórych ulicach Gdańska już obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Podpowiadamy, jak w tym czasie poruszać się po centrum.

  • Nowy pawilon handlowy z pięcioma osobnymi lokalami stanie we wrześniu w okolicy Cmentarza Witomińskiego w Gdyni. Niemal 300 tys. zł na inwestycję wyłoży miasto. Obiekt zajmą handlujący kwiatami i zniczami, którzy będą musieli opłacać dzierżawę.

  • Jak wykorzystać stary zużyty baner? Można uszyć torbę, która zastąpi jednorazowe tzw. foliówki. Centrum Riviera znów zaskakuje, tym razem akcją proekologiczną. A to nie koniec, bo Riviera ma też specjalną ofertę dla... plażowiczów. O niestandardowym podejściu do roli centrum handlowego rozmawiamy z Tomaszem Hofmanem, dyrektorem centrum i Pawłem Brachem, dyrektorem ds. marketingu i PR.

CRIST buduje hybrydowego giganta!

Rozpoczęto budowę największego hybrydowego promu świata

Stocznia Crist S.A. rozpoczyna prace produkcyjne nad budową - w części wyposażonego, promu pasażersko-samochodowego dla norweskiego armatora. –14 lipca 2017r. dbyło się pierwsze cięcie stali. Jednostka jest określana mianem największego promu hybrydowego świata.

Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

Czytaj więcej...

Północna Polska pod skrzydłami SaldeoSMART

BrainSHARE IT, producent internetowej platformy SaldeoSMART, otworzył w czerwcu pierwszy poza Krakowem oddział swojej firmy. Filia w Gdańsku będzie rozwijać sieć klientów na północy Polski, a także wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem dotychczasowych oraz nowych użytkowników SaldeoSMART z tego regionu kraju.

Czytaj więcej...

GPW podpisała...

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz Beesfund S.A. - największa polska platforma equity crowdfundingowa, podpisały porozumienie o współpracy. Na jego mocy powstanie Akcelerator, który ułatwi networking z całym ekosystemem startupowym i będzie budował zainteresowanie startupami wśród spółek giełdowych.

Czytaj więcej...

Czarne chmury nad transportem?

Blisko 80% firm ma trudności

Niedobór kierowców zawodowych oraz nowe prawo unijne uderzają w Polskie firmy transportowe. Już teraz blisko 80% firm transportowych w Polsce ma trudności z prowadzeniem działalności gospodarczej - alarmują eksperci marki VIAON.

Czytaj więcej...

Chrzest jednostki ELEKTRA


Oficjalna ceremonia chrztu jednostki P310 Elektra odbyła się 29 maja w Turku w Finlandii. Hybrydowy prom typu "double-ended ferry" stanowi realizację CRIST dla fińskiego armatora – Finferries. Matką chrzestną jednostki była Minister Transportu i Komunikacji Finlandii, Anne Berner.

Czytaj więcej...

Rusza Forum Rynku Nieruchomości

Szanse i wyzwania według ekspertów

Bezpieczeństwo Polski a gospodarka, ochrona praw lokatora, aparthotele dla studentów i inteligentne mieszkania. Cenieni eksperci i niezwykle wciągająca tematyka – w poniedziałek w Sopocie rusza Forum Rynku Nieruchomości.

Czytaj więcej...

Prom dla Islandii


Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

Stocznia Crist S.A. rozpoczyna prace produkcyjne nad budową promu pasażersko-samochodowego dla islandzkiego armatora – dzisiaj odbyło się pierwsze cięcie stali. Jednostka ma obsługiwać wymagające kursy pomiędzy wyspami islandzkiego archipelagu Westmana.

Czytaj więcej...

CRIST dla Norwegów

Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

Nowy statek w stoczni CRIST

Transport ryb i owoców morza z farm morskich prosto do przetwórni – to zadanie nowej jednostki typu life fish carrier produkowanej w CRIST S.A. Podpisany w tym miesiącu kontrakt, jest kolejnym zleceniem od norweskiego armatora dla CRIST S.A.

Czytaj więcej...

European Shipping Week 2017

Europejski Tydzień 2017

Wspólne oświadczenie przemysłu CLIA Europe, EBA, ECASBA, ECSA, EMPA, ETA, ETF, EuDA, Interferry, WSC

Europejski przemysł okrętowy, reprezentowane przez sygnatariuszy tego oświadczenia wydanego z okazji Europejskiego Tygodnia Shipping 2017, z zadowoleniem przez Komisję Europejską średniookresowy przegląd strategii transportu morskiego UE 2009-2018.

Czytaj więcej...

Rekordowe wskaźniki rentowności GK GP

Najwyższy zysk netto w wysokości 131,1 mln zł od 2011 r.; Rekordowy wynik EBITDA w wysokości 183,7 mln zł; Spadek kosztów operacyjnych o 13,9% w 2016 r. i najniższy roczny wskaźnik kosztów do przychodów w historii GK GPW na poziomie 48,3%; Wypłata 2,36 zł dywidendy na akcję i osiągnięcie rekordowej stopy dywidendy 6,7%  

Czytaj więcej...

Doradca Podatki i Rachunkowość

Przepisy podatkowe zmieniają się tak szybko, że nie sposób za nimi nadążyć. Tylko w tym roku weszły w życie 22 ważne zmiany w VAT. Do tego przedsiębiorcy mają problem z ich interpretacją – przepisy są niejasne, nowelizacje niespójne, a stanowiska organów podatkowych i sądów wzajemnie się wykluczają. To wszystko sprawia, że łatwo możesz popełnić nawet drobny błąd, a jego skutki mogą być nieodwracalne.

Czytaj więcej...

Polski przedsiębiorca

Dlaczego Polacy chcą zakładać swoje firmy? Bo chcą być niezależni i mieć elastyczny czas pracy. Jednak rzeczywistość nie jest już taka różowa. Właścicieli firm zniechęcają wysokie podatki i biurokracja – wynika z badania „Polski przedsiębiorca. Portret własny”, przeprowadzonego przez home.pl z okazji 20. rocznicy powstania firmy.

Czytaj więcej...

Brama Sopocka rośnie...

Wyświetlanie Brama_Sopocka.jpg

Polnord SA., od 40 lat oferujący swoim klientom wysokiej jakości mieszkania i apartamenty, znalazł nabywców na połowę lokali dostępnych w prestiżowym projekcie Brama Sopocka w Gdyni. Popularność inwestycji to zasługa starannie przygotowanego projektu architektonicznego, atrakcyjnej lokalizacji w naturalnym otoczeniu Parku Krajobrazowego  i jednocześnie bardzo dogodnej komunikacji z Trójmiastem.

Czytaj więcej...

TURBINA GE

NOWOCZESNA TURBINA GE -  Z ELBLĄGA DO ELEKTROWNI PGE OPOLE

Uroczysta odprawa turbiny parowej przeznaczonej dla należącej do Grupy PGE Elektrowni Opole odbyła się 9 lutego br. w Zakładzie Turbin GE Power w Elblągu. Wydarzenie to jest kolejnym ważnym etapem realizacji inwestycji budowy bloków energetycznych nr 5 i 6, dla której GE Power jest generalnym projektantem oraz dostawcą technologii, w tym kluczowych urządzeń – generatorów, turbin parowych i kotłów.

Czytaj więcej...

Raiffeisen Centrobank AG

   Raiffeisen Centrobank AG poszerza paletę produktów strukturyzowanych notowanych na GPW

- Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wprowadza do obrotu certyfikaty faktor wyemitowane przez Raiffeisen Centrobank AG

- Instrumentami bazowymi dla 78 nowych certyfikatów są akcje takich firm jak: Adidas, Hochtief, Zalando i Allians

Czytaj więcej...

Nowa prezes Stoczni Gdańsk S.A. i GSG Towers sp. z o.o.

Rada Nadzorcza Stoczni Gdańsk oraz GSG Towers odwołała ze stanowiska Prezesa Zarządu Jarosława Łasińskiego. 

 

 

 

Nowym Prezesem obydwu spółek została Ludmiła Buimister.

Czytaj więcej...

Grupa GPW w styczniu

Aktywność inwestorów na rynkach Grupy GPW w styczniu 2017 r.

Wzrost wartości obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń[1] na Głównym Rynku o 48,7% rdr, a wartości obrotu akcjami łącznie – o 52,1% rdr

Czytaj więcej...

Obligacje GPW serii D

Wysokie zainteresowanie obligacjami GPW serii D dla inwestorów instytucjonalnych

 Inwestorzy wyrazili chęć objęcia ponad dwukrotnie więcej obligacji serii D aniżeli oferowane przez GPW . - Od 2 do 12 stycznia 2017 r. będą trwały zapisy na obligacje serii E dla inwestorów indywidualnych.

Czytaj więcej...

Gdański TRYTON sprzedany...

TRYTON

Echo Investment sprzedało trzy biurowce za 124 mln EUR

Echo Investment zawarło ostateczne umowy sprzedaży biurowców O3 Business Campus etap I w Krakowie, Tryton Business House w Gdańsku i Symetris Business Park I w Łodzi.

Czytaj więcej...

Skanska w Trójmieście

Axis - linkedin.png

Studio medusa zaprojektuje budynek Skanska w Gdańsku

Skanska zdecydowała, że to studio medusa group - jedna z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce - zaprojektuje jej premierowy projekt biurowy w Trójmieście. Będzie to przykład prostej, nowoczesnej architektury, dopasowanej do charakteru i zmieniających się potrzeb miasta. „Filozofią naszych dotychczasowych projektów realizowanych ze Skanska jest ich uniwersalny charakter i ponadczasowość. Podobny koncept stworzymy w Gdańsku”, mówi Przemo Łukasik z medusa group. - Projekt biurowy Skanska powstanie w ścisłym centrum biznesowym Gdańska, naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego.

Czytaj więcej...