Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

GDAŃSK - Światowa Stolica Bursztynu - ZAPRASZA

AMBERIF SPRING JUŻ JUTRO!

Już jutro, we wtorek 22.03.br. rozpoczną się targi bursztynu AMBERIF SPRING 2022. 
29. edycja największych na świecie targów promujących bursztyn otwiera się na publiczność i wyjątkowo odbędzie się w innej lokalizacji. W dniach 22-24 marca zapraszamy w gościnne progi hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA na granicy Gdańska i Sopotu. 

Pierwsze dwa dni targowe zarezerwowane są dla profesjonalistów, którzy zawierają wówczas kontrakty handlowe z odbiorcami z całego świata, trzeci dzień będzie otwarty dla szerokiej publiczności, co pozwoli także indywidualnym odbiorcom dokonać zakupów unikatowych obiektów złotniczych i bursztynniczych. Zarejestrowanych jest ponad 200 wystawców z 9 krajów (m.in. Polski, Litwy, Łotwy, Niemiec, Włoch, Wlk. Brytanii, Indii). Mimo wciąż utrzymujących się w wielu krajach restrykcji pandemicznych spodziewamy się licznej obecności kupców z krajów europejskich oraz przedstawicieli polskich sklepów jubilerskich.

 

Nowa konfiguracja stoisk spowodowała wyodrębnienie kilku stref tematycznych: 

TOP AMBER – ok. 30 najbardziej renomowanych wystawców z propozycją najwyższej jakości produktów bursztynniczych

AMBER JEWELLERY – bogata oferta popularnej biżuterii z bursztynem wystawców z całego świata

GOLD & SILVER – produkty jubilerskie z metali i kamieni szlachetnych, zegarki, trendy jubilerskie

TECH ZONE – pełen asortyment technologii, półfabrykatów i usług wspierających produkcję jubilerską

DESIGN GALLERY – premierowe kolekcje biżuterii unikatowej, przygotowane przez czołówkę polskich artystów-złotników oraz strefa debiutów młodych projektantów biżuterii autorskiej. 

Tak przekrojowa ekspozycja podkreśla znaczenie targów AMBERIF jako największej imprezy wystawienniczej branży jubilerskiej w Polsce i wiodącego w skali świata wydarzenia poświęconego promocji bursztynu.

 

Targom towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny i naukowy. Konferencja gemmologiczna – zorganizowana przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich. Kolejne propozycje to: doradztwo biznesowe przygotowane przez Krajową Izbę Gospodarczą Bursztynu, Laboratorium Bursztynu prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, w którym można będzie poddać spektrometrycznej analizie zakupione obiekty oraz rozpoznać ich pochodzenie. Wartym polecenia wydarzeniem będzie również ekspozycja Galerii Sztuki w Legnicy prezentująca rezultaty międzynarodowego konkursu biżuterii artystycznej pt. „Still Human”.

 

W Dworze Artusa (23 marca, godz.18.30) odbędzie się ceremonia wręczenia nagród w dwóch konkursach projektowych. Amberif Design Award to międzynarodowy konkurs tematyczny. Tegoroczna tematyka to„Bursztyn jako nagroda”. W konkursie jurorzy reprezentujący środowiska akademickie i instytucje związane z designem z Holandii, Szwecji, Francji, Japonii i Polski dokonali selekcji prac na wystawę i przyznali nagrody. Laureatką Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska została mieszkająca w Mediolanie artystka  Emma Carrau Bueno, Nagrodę Srebrną, której sponsorem są Międzynarodowe Targi Gdańskie otrzymał Tadeusz Jaśkowiak z Polski, a Nagrodę Bursztynową ufundowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników – Alberto Davila z Meksyku. Komplet informacji wraz z uzasadnieniem jury oraz reprodukcjami prac znajduje się na stronie internetowej:

AMBERIF Design Award

Drugim, równie istotnym wydarzeniem branżowym będzie rozstrzygnięcie konkursu dla wystawców AmberifSelection. Główną nagrodą jest prestiżowa statuetka przyznana przez Ministra Rozwoju i Technologii. Wyróżniona praca stanie się także globalną wizytówką reklamową wiosennej edycji targów w 2023 r. 

Poza aspektem biznesowym Amberif to także miejsce spotkań o charakterze mniej formalnym, towarzyskim, środowiskowym. Pretekstem do tego rodzaju wydarzeń stają się wernisaże wystaw i prezentacje kolekcji biżuterii artystycznej. Tym razem instytucją, która zaprosiła gości targowych do uczestnictwa w wyjątkowym wieczorze (22 marca, godz. 19.00) jest Muzeum Bursztynu – ponownie otwarte w ubiegłym roku, w nowej lokalizacji - Wielkim Młynie. Poza możliwością zwiedzenia stałej ekspozycji zbiorów dawnego i współczesnego rzemiosła, przykładów niezwykłych inkluzji i rodzajów bursztynu z całego świata Muzeum zaprasza na otwarcie dwóch czasowych wystaw: Trend Book 2022 – pokazie innowacyjnych prac z bałtyckim bursztynem autorstwa studentów wzornictwa gdańskiej ASP oraz zaproszonych artystów i projektantów z Polski i Belgii, a także otwarcie indywidualnej wystawy biżuterii wykładowcy gdańskiej uczelni Sławomira Fijałkowskiego pt. Osiem Ósmych.

 

Amberif po raz 29!

Wiosenna edycja targów jubilerskich AMBERIF w Gdańsku, odbędzie się już po raz 29. i- Jak co roku fokus skierowany będzie na bałtycki bursztyn oraz złotnictwo. Tym razem spotykamy się w dniach 22-24. marca w gościnnych progach hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena. Pierwsze dwa dni targowe zarezerwowane są dla profesjonalistów, którzy zawierają wówczas kontrakty handlowe z odbiorcami z całego świata, trzeci dzień będzie otwarty dla szerokiej publiczności, co pozwoli także indywidualnym odbiorcom dokonać zakupów unikatowych obiektów złotniczych i bursztynniczych. Zarejestrowanych jest ponad 200 wystawców z 9 krajów (m.in. Polski, Litwy, Łotwy, Niemiec, Włoch, Wlk. Brytanii, Indii). Pomimo wciąż utrzymujących się w wielu krajach restrykcji pandemicznych spodziewamy się licznej obecności kupców z krajów europejskich oraz przedstawicieli polskich sklepów jubilerskich.

Nowa konfiguracja stoisk spowodowała wyodrębnienie kilku stref tematycznych:
TOP AMBER – ok. 30 najbardziej renomowanych wystawców z propozycją najwyższej jakości produktów bursztynniczych
AMBER JEWELLERY – bogata oferta popularnej biżuterii z bursztynem wystawców z całego świata
GOLD & SILVER – produkty jubilerskie z metali i kamieni szlachetnych, zegarki, trendy jubilerskie
TECH ZONE – pełen asortyment technologii, półfabrykatów i usług wspierających produkcję jubilerską
DESIGN GALLERY – premierowe kolekcje biżuterii unikatowej, przygotowane przez czołówkę polskich artystów-złotników oraz strefa debiutów młodych projektantów biżuterii autorskiej.
Tak przekrojowa ekspozycja podkreśla znaczenie targów AMBERIF jako największej imprezy wystawienniczej branży jubilerskiej w Polsce i wiodącego w skali świata wydarzenia poświęconego promocji bursztynu.

Targom towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny i naukowy. Konferencja gemmologiczna – zorganizowana przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, doradztwo biznesowe przygotowane przez Krajową Izbę Gospodarczą Bursztynu, Laboratorium Bursztynu prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, w którym można będzie poddać spektrometrycznej analizie zakupione obiekty oraz rozpoznać ich pochodzenie, wartym polecenia wydarzeniem będzie również ekspozycja Galerii Sztuki w Legnicy prezentująca rezultaty międzynarodowego konkursu biżuterii artystycznej pt. „Still Human”.

W Dworze Artusa (23.III, 18.30) będzie miała miejsce ceremonia wręczenia nagród w dwóch konkursach projektowych. Amberif Design Award to międzynarodowy konkurs tematyczny w 2022 roku zorganizowany nt. „Bursztyn jako nagroda”, w którym jurorzy reprezentujący środowiska akademickie i instytucje związane z designem z Holandii, Szwecji, Francji, Japonii i Polski dokonali selekcji prac na wystawę oraz przyznali nagrody. Laureatką Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska została mieszkająca w Mediolanie artystka  Emma Carrau Bueno, Nagrodę Srebrną, której sponsorem są Międzynarodowe Targi Gdańskie otrzymał Tadeusz Jaśkowiak z Polski, a Nagrodę Bursztynową ufundowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników – Alberto Davila z Meksyku. Komplet informacji wraz z uzasadnieniem jury oraz reprodukcjami prac znajduje się na stronie internetowej: https://amberif.pl/amberif-design-award/werdykt/

Drugim – niemniej ważnym – wydarzeniem branżowym będzie rozstrzygnięcie konkursu dla wystawców Amberif Selection. Główną nagrodą jest prestiżowa statuetka przyznana przez Ministra Rozwoju i Technologii. Wyróżniona praca stanie się także globalną wizytówką reklamową wiosennej edycji targów w 2023 r.

Poza aspektem biznesowym Amberif to także miejsce spotkań o charakterze mniej formalnym, towarzyskim, środowiskowym. Pretekstem do tego rodzaju wydarzeń stają się wernisaże wystaw i prezentacje kolekcji biżuterii artystycznej. Tym razem instytucją, która zaprosiła targowych gości do uczestnictwa w wyjątkowym wieczorze (22.III, godz. 19.00) jest Muzeum Bursztynu – ponownie otwarte w ubiegłym roku w nowej lokalizacji, Wielkim Młynie. Poza możliwością zwiedzenia stałej ekspozycji zbiorów dawnego i współczesnego rzemiosła, przykładów niezwykłych inkluzji i rodzajów bursztynu z całego świata Muzeum zaprasza na otwarcie dwóch czasowych wystaw: Trend Book 2022 – pokazie innowacyjnych prac z bałtyckim bursztynem autorstwa studentów wzornictwa gdańskiej ASP oraz zaproszonych artystów i projektantów z Polski i Belgii, a także otwarcie indywidualnej wystawy biżuterii wykładowcy gdańskiej uczelni Sławomira Fijałkowskiego pt. Osiem Ósmych.

Zapraszamy do Gdańska – Światowej Stolicy Bursztynu!

*******************************************

 

Może być zdjęciem przedstawiającym biżuteria i tekst „AMBERIF 2022 SPRING INTERNATIONAL FAIR OF AMBER & JEWELLERY A2 JEWELLERY DAYS LEFT 22-24.03 ERGO ARENA, GDAŃSK, POLAND”

 AMBERIF SPRING 2022

22-24.03.2022 | LIVE & ONLINE

Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING są największym w Polsce i jednym z największych w Europie wydarzeń targowych branży jubilerskiej oraz najważniejszym na świecie wydarzeniem dedykowanym promocji bursztynu.

Już dzisiaj trwają przygotowania ekspozycji Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING, które w dniach 22-24 marca 2022 r. odbędą się w Gdańsku – Światowej Stolicy Bursztynu.

Zarówno kupcy jak i organizatorzy niecierpliwie czekają na wiosnę w nadziei na to, że po dwóch latach pandemicznych niepewności nastąpi ponowne otwarcie sezonu targowego oraz spodziewany powrót intensywnej aktywności biznesowej w tradycyjnej formie.

Do najważniejszych stref tematycznych tragów należeć będą:

  • TOP AMBER – ok. 30 najbardziej renomowanych wystawców z propozycją najwyższej jakości produktów bursztynniczych
  • AMBER JEWELLERY – bogata oferta popularnej biżuterii z bursztynem wystawców z całego świata
  • GOLD & SILVER – produkty jubilerskie z metali i kamieni szlachetnych, zegarki, trendy jubilerskie
  • TECH ZONE – pełen asortyment technologii, półfabrykatów i usług wspierających produkcję jubilerską
  • DESIGN GALLERY – premierowe kolekcje biżuterii unikatowej, przygotowane przez czołówkę polskich artystów-złotników
  • START-UP ZONE – zupełnie nowa propozycja – międzynarodowa strefa debiutów młodych projektantów biżuterii autorskiej

Jak co roku targom AMBERIF SPRING towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń naukowych i artystycznych oraz ekspozycje przygotowane przez partnerów wydarzenia: galerie, muzea, uczelnie artystyczne, organizacje i media branżowe.

Uzupełnieniem tradycyjnych spotkań wystawców i kupców jest cyfrowa platforma AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM, do odwiedzenia której zaprasza organizator, w nadziei, że wkrótce będzie możliwość spotkania się „na żywo”, w Gdańsku – miejscu, które przyciąga entuzjastów bursztynu i autorskiego designu z całego świata.

Dołącz do nas: