Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Nowości w Galerii Glaza

Galeria Sztuki Glaza Expo Design ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa pt. MST x2 , na której wystawiać swoje obrazy będą Margarita Staszulonok oraz Mateusz Stryjecki.

Wernisaż odbędzie się we wtorek 27.09.2022 o godzinie 18:00

 

Wystawa potrwa do 11 października.

Margarita Staszulonok

 

artystka urodzona w Mińsku w Białorusi. Ukończyła Białoruską Państwową Akademię Sztuk Pięknych w 2005 roku wspecjalizacji sztuka monumentalno-dekoracyjna zdobywając umiejętności w technice witraży, mozaiki, fresku, sgraffito, rysunku, malarstwa olejnego i temperowego. Po dwóch latach asystentury Rita otrzymała posadę instruktora malarstwa na tej samej uczelni. Od 2010 mieszka w pobliżuGdańska w Polsce.

 

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

 


Laureatka Stypendium Polskiego Ministra Kultury Gaude Polonia, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Twórczego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Uczestniczka rezydencji artystycznych Instituto Sacatar w Brazilii i Can Serrat w Hiszpanii. Brała udział w wystawach zbiorowych w Uzbekistanie, USA, Australii, Polsce,Bułgarii, Danii, Białorusi. Prace artystki znajdują się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku, w Galerii Centrum w Krakowie, w kolekcji Instituto Sacatar w Brazylii oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie.

 

 

 

 

 

Mateusz Stryjecki

 

– malarz, ilustrator, projektant graficzny i wystawienniczy. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie pod opieką prof. Macieja Urbańca i prof. Jerzego Tchórzewskiego w 1983 r.

 

współpracował z wydawnictwami prasowymi i młodzieżowymi oraz z Centralnym Ośrodkiem Sportu, tworząc ilustracje, materiały reklamowe i szaty graficzne magazynów i książek.

 

Wystawiał również obrazy w warszawskich galeriach. W 1989 roku wyjechał do Kanady, gdzie założył swoją własną agencję reklamową oraz wykładał na Concordia University w Montrealu. W 1998 roku wrócił do Polski i współpracował z wieloma agencjami reklamowymi i domami wydawniczymi. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Reklamy, największej tego typu instytucji edukacyjnej w Polsce. Kształci przyszłych plastyków w dziedzinach, takich jak Rysunek, Malarstwo, Kompozycja, Projektowanie graficzne, Plakat, Infografika i Typografia.

 

Aktualnie tworzone cykle obrazów olejnych są kontynuacją malarstwa zapoczątkowanego w latach osiemdziesiątych XX. w.