Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Gdynia. Złotem malowane w TYGLU...

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART zaprasza na wystawę impresji malarskich  „Złotem Malowane...” Magdaleny Jegorow i Karoliny Sprung-Zalewskiej oraz na pokaz biżuterii artystycznej przygotowanej przez Edytę Smorawską.
Wernisaż odbędzie się w lokalu artystycznym TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86, wejście od ul.Władysława IV
dnia 29 lipca o godz. 19.00 (obowiązują maseczki)
 
Złotem malowane - to wystawa prac powstałych w czasie pandemii,  dla wszystkich trudnym okresie izolacji i ograniczonych możliwości plenerowych. Artystki łączy nie tylko temat – fascynacja naturą, jej zmiennością i różnorodnością, ale i technika oraz elementy dekoracyjności i symbolika.

Magdalena Jegorow dzieli czas między Polskę i kraje Beneluksu. Jest absolwentką UMK w Toruniu, Wydziału Sztuk Pięknych. Fascynuje się malarstwem modą i designem, życiem ptaków – pawi i flamingów. Ich kolorystyka przenosi nas w świat optymistyczny, bajkowy i nieco przewrotny.

Karolina Sprung- Zalewska jest związana z Gdynią i trójmiejskim środowiskiem artystycznym oraz Gdańską ASP, gdzie ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się szeroko pojętymi dziedzinami wyrazu artystycznego, obok malarstwa i ilustracji, również ceramiką i projektowaniem graficznym.

Edyta Smorawska zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii ze srebra i bursztynu.

         Zapraszamy