Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Każdy z nas marzy, by po ciężkim dniu pracy wrócić do domu i nie tylko rozkoszować się widokiem lasu, ale nawet móc wybrać się tam na spacer. Spełnienie tych marzeń jest prostsze niż się wydaje. Wystarczy zapoznać się z ofertą Osiedla Zielona Laguna Wzgórze na Wielkim Kacku .

  • Pochodzący z lat 60. XX wieku witacz nawiązujący do herbu Wielkiego Miasta Gdańska, który stoi na wjeździe od strony Pruszcza Gdańskiego zostanie poddany renowacji. Pod koniec listopada odnowiona rzeźba z dwoma lwami trzymającymi herb wróci na swoje miejsce.

  • Trzy ekspresowe linie autobusowe, trasa szybkiego tramwaju, wspólny bilet ZTM-SKM za 99 zł oraz koncepcja budowy nowej trasy SKM - to propozycje sztabu Jarosława Wałęsy na poprawę sytuacji komunikacyjnej na Południu i górnym tarasie. Podczas poniedziałkowej konferencji zaprezentowano też założenia dla nowego parku na Jasieniu oraz żłobków i basenów.

  • Władze Gdyni ogłosiły powołanie zespołu, którego zadaniem będzie wpisanie śródmieścia miasta na listę UNESCO. W zeszłym tygodniu wpisanie jako swój pomysł przedstawiał Marcin Horała, kandydat PiS. - Konia kują, żaba nogę podstawia - odpowiada przysłowiem Marek Stępa, wiceprezydent miasta.

Mistrzostwa energicznych seniorów

Seniorzy z Energią

Kępice, Władysławowo, Krokowa, Puck, Kartuzy, Sulęczyno, Somonino, Skarszewy, Przywidz, Kościerzyna, Liniewo, Pszczółki, Pelplin, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo.

W 15. gminach Pomorza realizowany jest program Dynamiczni Seniorzy z Energią. To szeroko zakrojona akcja, której celem jest aktywizacja mieszkańców mniejszych miejscowości w wieku 55+. Już 18 października na AWFiS w Gdańsku seniorzy będą mogli pochwalić się lepszą kondycją i sprawnością fizyczną podczas Olimpiady Dynamicznych Seniorów z Energią.

Czytaj więcej...

Najnowocześniejsza w Europie strzelnica kryta powstała w Gdyni!

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i garnitur

Prezes Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki odznaczył Janusza Kaszyńskiego Prezesa Zarządu KLIMAWENT SA złotym medalem „Za zasługi dla pracodawców Pomorza” .

Najnowocześniejsza w Europie strzelnica kryta powstała w Gdyni! Uroczysta inauguracja działalności strzelnicy,  z udziałem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, prezesa Pracodawców Pomorza Zbigniewa Canowieckiego, kierownika gdyńskiego oddziału PIP Ewy Major,  prezesa zarządu KLIMAWENT SA Janusza Kaszyńskiego, odbyła się w nowoczesnym studio filmowym PANIKA, w sąsiedztwie pokazowej strzelnicy MoST  5.10. br. przy ulicy Chwaszczyńskiej 194 w Gdyni.
Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, tabela, noc i w budynku

Strzelnica MoST, opracowana w gdyńskim Klimawencie, jest przykładową realizacją promującą nową linię produktową firmy o nazwie Modułowe Strzelnice Taktyczne (MoST). - Strzelnica jest dostępna zarówno dla służb mundurowych, jak i klubów strzeleckich, a także dostępna do ćwiczeń rekreacyjnych dla mieszkańców regionu i turystów!  

Uczestnicy uroczystej inauguracji strzelnicy, zwiedzili MoST, a odważni wzięli udział w zawodach strzeleckich, spośród których trzech najlepszych panów (decydowała ilość pkt.) stanęło na podium i zostało nagrodzonych przez prezesa KLIMAWENT SA - Janusza Kaszyńskiego.

Warto wiedzieć, że modułowe strzelnice taktyczne MoST opracowane przez Klimawent są najnowocześniejszym tego typu rozwiązaniem w Europie! – Prezentowane na targach zbrojeniowych w Norymberdze oraz w Kielcach – zrobiły furorę! Stoisko Klimawentu było oblegane podczas targów. Strzelnice MoST przeznaczone są do wszelkiego rodzaju treningów strzeleckich w zamkniętej przestrzeni.

 Naszym celem było stworzenie obiektu, który będą mogli wykorzystywać zarówno klienci indywidualni jak i służby mundurowe czy kluby strzeleckie. Jednak wykorzystanie komercyjne strzelnicy to nie wszystko. Klimawent przyjmuje zamówienia na wybudowanie strzelnic modułowych. Zauważamy, że istnieje duże zapotrzebowanie na takie obiekty. Przede wszystkim dlatego, że dotychczasowe strzelnice są przestarzałe i często nie spełniają wymogów stawianych przez przepisy. Strzelnicami są zainteresowane służby mundurowe oraz przedsiębiorcy, którzy chcą wykorzystywać je do celów komercyjnych. Realizujemy już pierwsze zamówienia – mówił podczas swojego wystąpienia na inauguracji mgr inż. Janusz Kaszyński, Prezes Zarządu KLIMAWENT S.A

Czytaj więcej...

Żeglarki z UG zdobyły złoto i srebro!

Sukcesy żeglarskie studentek Uniwersytetu Gdańskiego

Studentki Uniwersytetu Gdańskiego zdobyły złoto i srebro w Mistrzostwach Polski w Klasach Olimpijskich w Żeglarstwie.

Czytaj więcej...

Wygodniej do pracy z Olivia-BUS!

Szybko, wygodnie i bez kłopotów … tak podróżują pracownicy Olivia Business Centre. Wszystko po to, aby życie w gdańskim centrum biznesowym było jeszcze łatwiejsze.

Czytaj więcej...

Podkategorie