Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Od pewnego czasu przy wjeździe na teren Olivia Business Centre stoi mężczyzna w kamizelce z napisem "kierowanie ruchem". Wstrzymuje naprzemiennie ruch rowerowy i samochodów wjeżdżających przed biurowce. Sprawdzamy, czy rozwiązanie sprawdza się, a także czy zachowanie mężczyzny jest zgodne z prawem.

  • Od środowego południa w Brzeźnie, przy deptaku prowadzącym na Falochron Zachodni, trwa usuwanie ogromnych zwałów ciemnej, śmierdzącej masy wyrzuconej przez morze na plażę dla psów . Urzędnicy uspokajają, że to nie efekt zrzutu ścieków do Motławy, ale gnijące glony, które wyrzuciło morze.

  • Ruszyła zapowiadana od trzech lat budowa obrotowej kładki św. Ducha, która połączy Długie Pobrzeże z Wyspą Spichrzów . Pierwszy etap prac potrwa do połowy czerwca. Kładka ma być gotowa na początku przyszłego roku.

  • Na ul. Chmielnej w Gdańsku doszło do ataku gazem pieprzowym na kierowcę Ubera. To już nie pierwsze podobne zdarzenie w tym samym miejscu.

Muzyczne wieczory w Sopocie przez całe lato 2018

Swingujące 3-miasto

Muzeum Miasta Sopotu zaprasza na cykl kameralnych koncertów pt. „Swingujące 3-miasto”, których celem jest promowanie miejscowego środowiska jazzowego.

Czytaj więcej...

MediaMarktSaturn

MediaMarkt i Saturn łączą siły!

        MediaMarktSaturn Polska poinformował o planach połączenia sił obu swoich sieci handlowych MediaMarkt i Saturn pod wspólnym szyldem „MediaMarkt”. Decyzja ta pozwoli znacząco wzmocnić pozycję europejskiego lidera na rynku dystrybucji elektroniki użytkowej i związanych z nią usług. W Polsce firma nadal pozostaje liderem wielokanałowej sprzedaży detalicznej.

Czytaj więcej...

Polubowne rozwiązywanie sporów

Pomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Gdańsku informuje, że
4 czerwca 2018 r., w godzinach: 9 – 15 odbędzie się dzień otwarty, który ma na celu promowanie polubownego rozwiązywania sporów konsumenckich.

Czytaj więcej...

Muzeum Gdańska w ICOM

Muzeum Gdańska zostało członkiem Międzynarodowej Rady Muzeów. Dzięki akcesowi miejskie muzeum będzie mogło uczestniczyć w pracach rozwijających oferty muzeów, śledzić najnowsze trendy i przenosić je na trójmiejski grunt, a także uczestniczyć w międzynarodowej wymianie muzealno-naukowej. Wstąpienie do Rady wiąże się także z przyjęciem Kodeksu Etyki ICOM.

Czytaj więcej...

Podkategorie