Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Na przejściu dla pieszych została potrącona przez samochód starsza kobieta. Kierowca uciekł, nie udzielając jej pomocy. Policja szuka świadków.

  • Ponad 100 żołnierzy, wojskowe ciężarówki i samolot przerzucone zostały do Włoch w ramach unijnej misji Sophia na Morzu Śródziemnym. W skład pierwszej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, wchodzi m.in. samolot Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i zespół abordażowy komandosów Formozy.

  • Czworo przyjaciół z Trójmiasta, pasjonatów motoryzacji, wyruszyło w podróż do rosyjskiej Workuty, leżącej 160 km za kołem podbiegunowym. Szkopuł w tym, że do miasta nie prowadzi żadna droga, a na co dzień dociera tam wyłącznie pociąg i samolot.

  • W najbliższych latach powstać może tunel pod Pachołkiem wraz z poszerzonym leśnym odcinkiem ul. Spacerowej , Drogą Zieloną i Nową Kielnieńską . Do tematu wracamy, ponieważ zmianie ulegają koncepcje organizacji ruchu oraz forma Nowej Kielnieńskiej. Wiadomo już, że buspasy w tunelu nie będą na stałe, a nowa arteria może wymusić rozbudowę kolejnych dróg w Oliwie.

Święto przewodników 2018

https://pomorskie.eu/documents/39036/1856191/Plakat+MDPT/46bea9b0-7f2d-4a5d-aebe-648d81427f27?t=1519223408891

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego od wielu lat organizowane są społeczne akcje zwiedzania miast i regionów. W niedzielę, 25 lutego 2018 r. wspólnie z pomorskimi przewodnikami PTTK będzie można poznać zabytki, muzea i kościoły Trójmiasta, Żukowa oraz Pucka. Tego dnia bezpłatnie oprowadzać będą przewodnicy z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. Franciszka Mamuszki przy PTTK O/Gdańskim oraz Koła Przewodników w Pucku przy Regionalnym O/PTTK w Gdańsku.

http://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2009/12/IMG_5327.jpgGabriela Kosicka - przewodniczka gdańska podczas pracy.../źródło fot.:iBedeker.pl

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Czytaj więcej...

Pomorze czeka na nową S6

Najważniejsza droga ekspresowa na Pomorzu – S6 – łącząca Świnoujście, Szczecin, Słupsk, Gdańsk i Gdynię, ma zostać rozbudowana. Przedmiotem planowanych prac jest odcinek Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT) o długości około 30 km, biegnący od południowej obwodnicy Gdańska do Trasy Kaszubskiej. Zamawiającym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Gdańsku, a za projekt odpowiada firma Multiconsult Polska.

O inwestycji

Czytaj więcej...

Dla zakochanych

Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.

Pracodawcy Pomorza wyróżnili

Wyróżnienie Pracodawców Pomorza dla prof. Roberta Bębna z Uniwersytetu Gdańskiego

Dr hab. Robert Bęben, prof. nadzw. z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał wyróżnienie ,,Primum Cooperatio",czyli Nade Wszystko Współpraca – Nagrodę Specjalna im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza.

Czytaj więcej...

Podkategorie