Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W styczniu ma być wybrany ostateczny projekt przejścia naziemnego prowadzącego od Bramy Wyżynnej do budowanego Forum Gdańsk . Przejście podziemne pozostanie jako alternatywna droga na niższy poziom centrum handlowego i do przystanków.

  • W czwartek przed południem rozpoczął się montaż nowych elementów małej architektury na ul. Stągiewnej . To rezultat zdobycia grantu przez Fundację Gdańską w konkursie internetowym Lechstarter. Ich wygląd będzie nieco różnić się od wcześniej prezentowanych wizualizacji.

  • Wprowadzenie strefy Tempo 30 ma uspokoić ruch w "dolnej" części Małego Kacka, pomiędzy ulicami Łowicką i Łęczycką . Kierowcy powinni zacząć zwalniać w tym rejonie od piątku.

  • Nie miał prawa jazdy, podczas policyjnej kontroli nagle ruszył z piskiem opon i uciekł na obwodnicę. Najpierw dojechał nią do Chyloni, a później zawrócił - policjanci zatrzymali 19-latka dopiero na wysokości Matarni.

Uwaga na parkowanie w Gdańsku!

Szanowni Państwo,

od jutra wzmożone kontrole straży miejskiej w Strefach Ograniczonego Postoju na terenie Gdańska. Będziemy przypominać zasady parkowania pojazdów w SOP oraz dyscyplinować tych kierowców, którzy lekceważą przepisy. Prosimy o wsparcie w nagłośnieniu naszych działań, bo lepiej uświadamiać niż karać. Im mniej mandatów, tym większy sukces akcji!

Czytaj więcej...

Debata w Ratuszu

Muzeum dla Gdańszczan, Gdańszczanie dla Muzeum

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na debatę "Muzeum dla Gdańszczan, Gdańszczanie dla Muzeum”.  które 14 września o godz. 16.30 odbędzie się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównomiejskiego. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele trójmiejskich mediów oraz środowisk zajmujących się popularyzowaniem historii lokalnej.

Czytaj więcej...

Magazyn Gdański digital

Magazyn Gdański w wersji digital znajdziesz tutaj:

 2015

Święto pstrąga w Żukowie

Zdjęcie użytkownika Tomasz Dorniak.

Podkategorie