Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W sobotę odbędzie się kolejne, jedenaste już, otwarcie punktu widokowego w ramach projektu "Spojrzenie na Gdańsk". Tym razem będzie on zlokalizowany w parku Jaśkowej Doliny, skąd będzie można zobaczyć z góry zabudowę Wrzeszcza, Zaspy, Brzeźna i wody Zatoki Gdańskiej. Wydarzenie będzie elementem dwudniowego Sobótkowego Święta Jaśkowej Doliny.

  • Jeśli w wakacyjne weekendy na autostradzie A1 kolejka aut oczekujących na przejazd przy bramkach będzie zbyt długa, szlabany zostaną podniesione. Zarządca podwyższy też opłatę z 29,90 zł do 30 zł za przejazd całą autostradą na Pomorzu, by usprawnić pobór i zmniejszyć kolejki.

  • Może chęć przeproszenia dziewczyny albo sprawienia prezentu mamie - nie wiemy, co dokładnie, poza oczywistą głupotą, sprawiło, że normalnie ubrany, młody mężczyzna ukradł spod kawiarni w centrum Gdańska skrzynkę na kwiaty.

  • Nowoczesna fregata rakietowa FFG Binzhou pod chińską banderą zawinęła w piątek do Gdyni. Fregatę będzie można zwiedzać w poniedziałek i wtorek w godz. 9-11 i 15-17. Jednostka wypłynie w środę.

Zjazd Gdańszczan 6-8 lipca

Zdjęcie użytkownika Miasto Gdańsk.

Czytaj więcej...

Zgłoś się do Gminy...

Wspieramy zdolnych sportowców!

Gmina Żukowo po raz kolejny wspiera zdolnych sportowców, poprzez przyznawanie stypendiów osobom z wysokimi osiągnięciami sportowymi.

Czytaj więcej...

Stypendium naukowe lub artystyczne

Po zakończeniu roku szkolnego rozpocznie się Sezon Stypendialny. W pierwszej kolejności składać będzie można wnioski na stypendia Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Żukowo za osiągnięcia naukowe i artystyczne.

W zeszłym roku stypendium naukowe udało się zdobyć aż 85 uczniom, co przełożyło się na łączną kwotę niemal 103 tysięcy złotych w przeciągu roku szkolnego. W tym roku, i twoje dziecko może zostać stypendystą. Pamiętaj tylko, żeby zaraz po zakończeniu roku szkolnego, a najpóźniej do 20 lipca złożyć wniosek wraz z kopią świadectwa szkolnego i potwierdzeniami poniższych osiągnięć.

Czytaj więcej...

Historie gdańskich dzielnic...

Od 16 czerwca 2018 r. do końca lata na Starym Przedmieściu będzie można zobaczyć wystawę plenerową „Historie gdańskich dzielnic – Stare Przedmieście”. O dziejach dzielnicy będzie można dowiedzieć się także podczas bezpłatnych spacerów edukacyjnych. Jesienią odbędą się kolejne oprowadzania, wykłady, a w marcu 2019 r. ukaże się publikacja naukowa.

Czytaj więcej...

Podkategorie