Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Aktualności

PEŁNIA. Wystawa malarstwa

CZESŁAW TUMIELEWICZ

Moja twórczość w roku 2023

Listopad tego roku pełen jest PEŁNI. Sześć razy uczestniczyły  moje  prace, grafiki i obrazy w wystawach w Gdańsku i w Warszawie! Pierwsze miało miejsce w Galerii ASP podczas prezentacji Wydziału Grafiki, drugie w  Brzeźnie w pięknym Domu Zdrojowym, trzecia to moja wystawa 50 obrazów namalowanych w tym roku pt. Pełnia w Galerii Zaułek, czwarta to udział w warszawskich Targach Sztuki w Galerii Blik, piąta to wystawa 50 grafik w gdańskim Nowym Porcie w Domu Kultury Dom Sąsiedzki.

Od wiosny do późnej jesieni 2023 roku brałem udział w sześciu plenerach malarskich: w Mechelinkach, w Czersku, w Kuźnicy na Helu, w Jelitkowie, we Wdzydzach, w Osiekach i w Kwiekach.

Namalowałem też trzy autoportrety i rysowałem podczas  przyjęć w Żukowie  na spotkaniach w domu zaprzyjaźnionego małżeństwa - lekarki Wandy oraz inżyniera Wiesława, w Grzybowie malowałem podczas spotkania towarzyskiego u Michała. 3 maja w święto konstytucji oraz 11 listopada w święto niepodległości, podobnie jak podczas andrzejkowych wróżeń na spotkaniach u Brygidy w Oliwie. Na Wdzydzach narysowałem portrety wnuczek Helenki i Zosi.

Natomiast początek roku poświęciłem grafice. Udało mi się wykonać w tym czasie 60 nowych grafik. Tak więc jestem bardzo szczęśliwy bo w tylu przepięknych miejscach mogłem podziwiać pejzaż, przebywać wśród wspaniałych artystów na licznych plenerach i malować, rysować w eleganckich domach w otoczeniu przyjaciół. Ten czas był niezwykły bo intensywnie przeżyty. Były to urocze chwile, jakby podglądaniem samego  siebie, sprawdzanie  własnej sprawności, odkrywanie nowych metod podglądania świata.

 

Czytaj więcej: PEŁNIA. Wystawa malarstwa

Kultura Dawnego Gdańska

Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza serdecznie w środę 25 października o godzinie 17. 00 na wykład z 19. cyklu „Kultura Dawnego Gdańska”, dr hab. Piotr Oliński prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wygłosi prelekcję na temat Warunki pogodowe w Gdańsku w średniowieczu i w czasach nowożytnych”.

Czytaj więcej: Kultura Dawnego Gdańska

Poselska debata o Gdańsku

Samorządowa debata poselska -
Kandydaci na posłów z okręgu nr 25 debatują o Gdańsku

W najbliższą środę (11 października 2023 r.) kandydaci na posłów z siedmiu (z ośmiu zarejestrowanych)
komitetów wyborczych do Sejmu RP z okręgu nr 25, wezmą udział w „Samorządowej debacie poselskiej”
organizowanej przez Gdańskie Forum Samorządowe.
Debata odbędzie się w Gdańskim Centrum Multimedialnym i będzie transmitowana na portalu gdansk.pl, od
godziny 18.00.

Czytaj więcej: Poselska debata o Gdańsku

TRAKO 2023 - Kryształowe gody!

Czytaj więcej: TRAKO 2023 - Kryształowe gody!

Podkategorie