Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Zakończyło się zagospodarowywanie Jaru Wilanowskiego na granicy Chełmu i Ujeściska. Powstały tam nowe elementy sprzyjające rekreacji oraz tunel łączący obie jego części. Wielu mieszkańców Chełmu wciąż nie ma jak tam dojść, bowiem przeciąga się budowa osiedla domów szeregowych, która jest realizowana przez spółdzielnię.

  • Ulica Kampinoska w Gdańsku kojarzy się głównie z owianą złą sławą drogową prowizorką z płyt betonowych. Kierowcy nieustannie niszczą tam swoje samochody, a urzędnicy każą czekać na wolne środki w budżecie miasta - wspomniana droga jest na 68. miejscu wśród ulic przeznaczonych do przebudowy.

  • Na początku listopada pisaliśmy o zwiększeniu dofinansowania dla filmu "Miłość jest wszystkim". Okazuje się, że miasto chce dalej promować się w ten sposób i właśnie negocjuje kolejną umowę z TVN na kwotę ponad 1,2 mln zł. Tym razem Gdańsk "zagra" w serialu telewizyjnym o roboczej nazwie "Motyw".

  • W bazylice św. Mikołaja w Gdańsku cały czas pracuje zespół konserwatorów i konstruktów w celu uratowania świątyni przed katastrofą budowlaną. Nie ustawiono jeszcze wsporczego rusztowania pod sklepieniem z obawy, iż zapadnie się pod nim posadzka. Obecnie trwa analiza powstałego właśnie sprawozdania z geodezyjnych pomiarów kontrolnych.

Uniwersytet Gdański na podium...

W opublikowanym niedawno rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Art and Humanities 2019 Uniwersytet Gdański znalazł się na 3. pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Uczelnia została sklasyfikowana w czwartej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w tym zakresie.

Uniwersytet Gdański ponownie w rankingu Times Higher Education. 3. miejsce UG wśród polskich uniwersytetów w kategorii Arts and Humanities!

Czytaj więcej...

Uwaga, Gdańszczanie!

Szanowni Państwo,
jak co roku Straż Miejska w Gdańsku zaprasza do udziału w ankiecie. Chcemy zweryfikować opinie gdańszczan o problemach porządkowych w ich dzielnicach. Wyniki konsultacji uwzględnimy przy planowaniu naszych zadań na przyszły rok. Wskazanymi przez mieszkańców zagadnieniami chcielibyśmy zająć się w pierwszej kolejności.

Czytaj więcej...

dla gdańskich rodzin i seniorów

17 listopada 2018 r. w Muzeum Gdańska, w ramach wystawy czasowej Dziedzictwo Wielkiego Stepu, odbędą się dwa bezpłatne wydarzenia dla gdańskich rodzin oraz seniorek i seniorów poświęcone „Złotemu Człowiekowi” – popularnonaukowy wykład prof. Witolda Świętosławskiego oraz specjalistyczne oprowadzanie kuratorskie dr Anny Frąckowskiej.

Czytaj więcej...

Janusz Wiśniewski. Patriota?

Z Warszawy zostałem wysiedlony idąc wśród tysiąca ostatnich powstańczych niedobitków, i jak szczeniak który nigdy nie wie gdzie go los przygarnie, znalazłem się z matką w poniemieckim Słupsku. Niestety, już bez zamordowanego w Dachau ojca. Szkoła w Słupsku, trochę technikum w Lęborku i od 1959 r. mozolna nauka zawodu krawca u stryja w Gdyni. Tak, 19 marca 2019 r. minie 60 lat od kiedy pracuję na Starowiejskiej! -  Czy poprzez tak długoletnią, mozolną pracę, poprzez swoją życiową postawę, mogę zaliczać się do polskich patriotów? Czy jestem „Prawdziwym Polakiem”?

Czytaj więcej...

Podkategorie