Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Aktualności

Trójmiejskie grunty na fali

Grunty - Ile za metr za grunt inwestycyjny w Polsce? Ile w Trójmieście?...

Podaż gruntów w Trójmieście jest strukturalnie ograniczona ze względu na polodowcowe ukształtowanie terenu i naturalną barierę geologiczną w postaci linii brzegowej, jednak działki inwestycyjne są wciąż dostępne. Niemniej w Polsce wysoki popyt w połączeniu z dużą aktywnością deweloperską na rynku magazynowym skutkował w ostatnich latach wysokim zapotrzebowaniem na grunty inwestycyjne. Ceny transakcyjne działek pod zabudowę magazynowo-produkcyjną wykazywały tendencję wzrostową w najlepszych pod względem logistycznym lokalizacjach. W ostatnim roku pomimo pandemii COVID-19 popyt na grunty w sektorze utrzymał się na wysokim, stabilnym poziomie. Dostępność terenów inwestycyjnych typu „greenfield” jest coraz niższa, czego efektem jest wzrost zainteresowania inwestorów działkami typu „brownfield”. Firma AXI IMMO przygotowała szczegółową analizę cen na rynku gruntów inwestycyjnych pod zabudową magazynowo-produkcyjną, którą  prezentuje w raporcie „GRUNTY INWESTYCYJNE POD PROJEKTY MAGAZYNOWO-PRODUKCYJNE W POLSCE”.

- W większości hubów logistyczno-produkcyjnych, takich jak np. Bielany Wrocławskie, Stryków, Warszawa, Komorniki czy Kraków Rybitwy dostępność atrakcyjnych terenów inwestycyjnych jest wysoce ograniczona. Inwestorzy przeszukują okolice kolejnych węzłów drogowych, gdzie dostępność działek przemysłowych jest z reguły większa. Duże znaczenie w tym zakresie ma rozbudowująca się sieć dróg szybkiego ruchu, które otwierają nowe, atrakcyjne lokalizacje. Najnowszymi przykładami są takie ośrodki jak Stary Konik czy Mińsk Mazowiecki, które zyskały na  uruchomieniu autostrady A2 na wschód od Warszawy, a z kolei pojawienie się Częstochowy na magazynowej mapie Polski to skutek wydłużenia autostrady A1 – wyjaśnia Tomasz Oborski, Dyrektor Działu Gruntów, AXI IMMO.

Trójmiejskie grunty na fali wznoszącej?

Inwestycje w modernizacje dwóch prężnie działających portów morskich w Gdańsku i Gdyni, a także  coraz lepsza infrastruktura drogowa m.in. dostęp do autostrady A1 w kierunku Łodzi i drogi ekspresowej S7 w kierunku Warszawy i Krakowa spowodowały ożywienie na trójmiejskim rynku magazynowym. W ostatnich pięciu latach całkowite zasoby tego regionu wzrosły o ok. 160%, aktywie włączając się w rozwój sektora logistycznego w Polsce. Dobra koniunktura, a także szansa na rozwój transportu intermodalnego powodują zwiększone zainteresowanie deweloperów i inwestorów do poszukiwania dobrej jakości gruntów. Podaż terenów inwestycyjnych w regionie Trójmiasta jest nieco ograniczona m.in. przez uksztaltowanie terenu, a także naturalną granicę w postaci linii brzegowej. Niemniej dostępność przygotowanych pod projekty magazynowo - produkcyjne gruntów inwestycyjnych jest wciąż stosunkowo duża, a ich ceny wahają się między 180 a 200 zł za mkw.

Czytaj więcej: Trójmiejskie grunty na fali

Na Święta i Nowy Rok 2021

Magazyn Gdański w internecie: https://joom.ag/5UVC

Czytaj więcej: Na Święta i Nowy Rok 2021

Wspierają potrzebujących na święta

Stocznia Cesarska i św. Mikołaj wspierają potrzebujących na święta

Mieszkańcy Gdańska zostali pomocnikami Św. Mikołaja i zdecydowali, które fundacje otrzymają wsparcie finansowe od Stoczni Cesarskiej Development i firmy Svoboda.

W Stoczni Cesarskiej w Gdańsku adwent tradycyjnie rozpoczyna się od umieszczenia gwiazdy na haku Żurawia M3. Nie tylko wskazuje ona drogę do najlepszego punktu widokowego w mieście, ale jest także naszym symbolem nadziei. W tym roku gwiazdę zauważył św. Mikołaj, który przyciągnięty jej blaskiem, zaciekawił się miejscem i postanowił je odwiedzić.

 

Czytaj więcej: Wspierają potrzebujących na święta

Praktycznie i ładnie

Dekorowanie wnętrz na Boże Narodzenie

Jak przystroić dom na święta Bożego Narodzenia? To pytanie wraca co roku jak bumerang, a mnogość inspiracji z Internetu i telewizji wcale nie ułatwia wyboru. Odpowiedzią na świąteczny zawrót głowy jest… praktyczne podejście. Dzięki niemu oszczędzimy czas, nerwy i pieniądze. W jaki sposób stworzyć piękne dekoracje, zachowując przy tym zdrowy rozsądek – już podpowiadamy!

Czytaj więcej: Praktycznie i ładnie

Podkategorie