Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Piękna wystawa w galerii CH OSOWA

Między Oslo, a Trondheim...

Podróż kamperem umożliwia zupełnie inną eksplorację kraju. Szczególnie jeśli podróżuje się po tak niezwykłym państwie jakim jest Norwegia, gdzie biwakowanie i nocowanie dozwolone jest praktycznie wszędzie. Zainspirowana wyjątkową przyrodą tego skandynawskiego kraju Maria Różańska, zaprasza na właśnie otwartą autorską wystawę do Centrum Handlowego Osowa.

                Zdjęcia powstały na trasie między Oslo a Trondheim w roku 2016, kiedy to autorka - Maria Różańska - podróżując kamperem zbaczała często z tras turystycznych w miejsca bardzo dzikie i mało uczęszczane. Zapiski fotograficzne przedstawiają przede wszystkim przyrodę, która - jak twierdzi autorka - w tym rejonie jest wyjątkowa.

Czytaj więcej...

Niebo Polskie w Noc Muzeów...

Dziś warto na swojej nocnej drodze muzealnej zobaczyć również jedną z wyjątkowych atrakcji Gdańska i naszego Regionu, jakie przygotowano na tę jedyną noc w roku  - Niebo Polskie.

Poleca PTTK O/Gdański oraz przewodnik, który państwa oprowadzi i opowie wiele atrakcyjnych ciekawostek wraz z podłożem historycznym malowidła, Marcin Szumny.

Akcję bezpłatnego zwiedzania auli dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku, w której znajduje się wyjątkowe, niepowtarzalnie piękne malowidło „Niebo polskie”.

Czytaj więcej...

Noc Muzeów w Gdańsku

Partnerskie Pomorze

XI Pomorski Kongres Obywatelski - 11 maja br. UG

Szanowni Państwo, Drodzy Kongresowicze, „Dzienniku Bałtyckim” ukazał się TEKST PROGRAMOWY zapowiadający XI Pomorski Kongres Obywatelski, który odbędzie się 11 maja na Uniwersytecie Gdańskim pod hasłem Partnerskie Pomorze dla demokracji i rozwoju. Można go również przeczytać na naszej stronie

Czy dojrzeliśmy do ładu partnerskiego? Wiele wskazuje na to, że warto sobie taki cel już dziś postawić. Powszechnie zaczynamy bowiem doceniać znaczenie współpracy, coraz silniej przebija się myślenie według wartości. Młode pokolenie lubi i potrafi się sieciować, źle się czuje w silosach organizacyjno­kompetencyjnych, typowych dla dotychczasowej rzeczywistości, chce być traktowane po partnersku, patrzy szeroko na świat.

Budując partnerskie Pomorze damy dobry przykład innym regionom jak można przezwyciężyć klientelizm i podejście transakcyjne oraz jak wytworzyć nowe, bardziej partnerskie, relacyjne reguły gry, których potrzebuje cała Polska. Idąc tą drogą pokażemy, jak zagospodarować naszą wolność w duchu gdańskiej „Solidarności”.

Na XI Kongresie chcemy przyjąć POMORSKIE ZASADY PARTNERSTWA, ich listę sformułowaliśmy po wielu rozmowach z przedstawicielami organizacji pozarządowych, nauki, biznesu i administracji, a podczas wydarzenia będziemy pogłębiać naszą dyskusję wszystkich pomorskich środowisk. Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do udziału!

Czytaj więcej...

Podkategorie