Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Mierzy 134 m długości i ponad 16 szerokości, a jej załoga liczy blisko 200 marynarzy. W niedzielny poranek, przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni zacumowała kanadyjska fregata rakietowa HMCS St. John's. Celem wizyty jest uzupełnienie zapasów, a zwiedzanie jednostki nie będzie możliwe.

  • Choć na co dzień pływają głównie na wodach Arktyki, to dwa z nich przyleciały do Sopotu i wywołały wielkie poruszenie wśród pasjonatów ornitologii - ostatni raz turkan był bowiem widziany w Polsce siedem lat temu.

  • Zwycięzca przetargu, w którym wystawiono na sprzedaż dawne okręty rakietowe ORP "Metalowiec" i ORP "Rolnik", nie odebrał ich w wyznaczonym terminie. Innym razem zagraniczny klient chciał kupić obie jednostki, ale jego oferta nie spełniała wymogów formalnych. Chociaż Agencja Mienia Wojskowego wielokrotnie próbowała sprzedać wycofane ze służby okręty, nadal cumują one w gdyńskim porcie wojennym .

  • O zmianach na ul. Starowiejskiej władze Gdyni mówią od ponad 10 lat. Jest szansa, że niedługo urzędnicy przejdą od słów do czynów, bowiem właśnie ogłoszono konsultacje społeczne w tej sprawie. Ich rezultat będzie znany w lipcu.

Gdańskie wieże na okładce MG

Na okładce kolejnego wydania Magazynu Gdańskiego prezentujemy pracę artystyczną wykonaną w technice: suchoryt + akwarela. Autor: TUMIELEWICZ.

Czytaj więcej...

Social Media Show 2018

4 kwietnia w Gdańsku startuje Social Media Show

Od 4 do 6 kwietnia 2018r. do Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, przyjadą największe gwiazdy i specjaliści z branży social media i marketingu! Wszystko za sprawą Social Media Show, czyli corocznego święta mediów społecznościowych. Na uczestników czekają spotkania ze specjalistami z branży, którzy swoje doświadczenie zdobywali przy współpracy z takimi markami jak: Coca-Cola, Allegro, Groupon czy TVN. Bilety dostępne są na: socialmediashow.pl

Czytaj więcej...

Dni Mózgu na UG

Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza 16 i 17 marca br. na 8. edycję trójmiejskich obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. W programie znalazły się atrakcje zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i najmłodszych. Kilkanaście wykładów, blisko 150 warsztatów laboratoryjnych i seminaryjnych oraz konkursy i gry. Wykonaj rysunek tylko przy pomocy lustrzanego odbicia bądź przekonaj się jak zbudowany jest mózg dzięki trójwymiarowym okularom. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Czytaj więcej...

Amberif. 25- lecie targów.

Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif, największe targi branżowe na świecie poświęcone biżuterii z bursztynu, obchodzą w tym roku swoje 25- lecie. Z tej okazji Muzeum Bursztynu organizuje w dniach od 23 marca do 2 września  wystawę „25 lat Amberifu”. 

Czytaj więcej...

Podkategorie