Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Firma Pol-Aqua zbuduje za ok. 817 mln zł odcinek Trasy Kaszubskiej między Szemudem a Gdynią. To pierwszy rozstrzygnięty przetarg spośród trzech ogłoszonych na tę drogę ekspresową.

  • Kolejarze nadrabiają opóźnienia w rozwoju aglomeracyjnych linii z Trójmiasta. Pod koniec 2019 r. będzie gotowy projekt rozbudowy 100-kilometrowej linii łączącej Trójmiasto ze Słupskiem. Opracowanie techniczne będzie kosztowało spółkę PKP PLK prawie 30 mln zł. Po realizacji projektu w 2023 r. podróż ze Słupska do Gdyni ma skrócić się z 1 godziny i 18 minut do 53 minut.

  • Jacht żaglowy "Knudel" stacjonujący w Basenie Żeglarskim w gdyńskiej marinie zatonął w środę wieczorem. Przyczyny zatonięcia nie są jeszcze znane.

  • Zadzwonił w nocy na numer alarmowy i stwierdził, że za chwilę przy ul. Elbląskiej wybuchnie bomba. Policja ładunku wybuchowego nie znalazła, za to namierzyła "żartownisia". Gdańszczanin został już aresztowany na trzy miesiące.

Ważne dla turystów i przewodników

Ruszamy z Rewitalizacją Starego Centrum Żukowa!

16 stycznia 2018 r. podpisano umowę na wykonanie pierwszego etapu „Rewitalizacji Starego Centrum Żukowa” wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

Czytaj więcej...

Mieszkanie Plus w Gdyni

Wiecha zawisła nad pierwszym budynkiem

Prace budowlane w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus idą w Gdyni pełną parą. Pierwszy z budynków nowo powstającego osiedla osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. Dziś, na szczycie budynku zawisła tradycyjną wiechę.

W uroczystości udział wzięli: Witold Słowik, Wiceminister rozwoju; Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski; Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni; Włodzimierz Stasiak, Wiceprezes BGK Nieruchomości.

Czytaj więcej...

JYSK dla dzieci

 „Poduszka dla maluszka” 

Ponad 52 000 złotych i ponad 530 kolorowych poduszek dla dzieci ze szpitali powiatowych. To efekt VII edycji akcji „Poduszka dla maluszka”. JYSK był głównym partnerem akcji. Dzięki zebranym w sklepach JYSK pieniądzom dzieci w szpitalach powiatowych miały radosne Mikołajki a wybrane przez pracowników placówki zostaną wyposażone w niezbędne materiały takie jak poduszki, kołdry, koce czy sprzęt AGD.

Czytaj więcej...

Bitcoiny

Bitcoinowi milionerzy ruszają na rynek złota?

Wypowiedź: Robert Śniegocki, ekspert Grupy Goldenmark.

Ponad 1000 procent zysku w ciągu roku wypracował bitcoin. Kryptowaluta nie wątpliwie była jednym z najbardziej pożądanych sposobów na pomnażanie swoich oszczędności. Czy bitcoin będzie nadal rozgrzewał rynek? Zdania analityków są podzielone. Jeżeli nie bitcoin, to które aktywo może zostać bohaterem 2018 roku?

Czytaj więcej...

Podkategorie