Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Sporo znajomych twarzy, ale też kilka niespodzianek i zmian "barw klubowych" w stosunku do poprzednich wyborów samorządowych - oto kandydaci na radnych w Sopocie.

  • Premier Mateusz Morawiecki spacerował po południu po skwerze Kościuszki w towarzystwie Marcina Horały - kandydata na prezydenta miasta z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Wizyta nie miała oficjalnego charakteru. Wypełniły ją opowieści posła o mieście i prezentacja pomysłu zabudowy terenów po Dalmorze . Wieczorem w Gdańsku odbyła się konwencja wyborcza PiS na Pomorzu.

  • - Apelujemy o przyznanie metropoliom pierwszoplanowej roli w polityce kraju - to główny postulat prezydentów 12 największych polskich miast, który został przedstawiony podczas trwającego w Amber Expo kongresu Smart Metropolia.

  • W nocy z czwartku na piątek drogą dojazdową do tunelu pod Martwą Wisłą spacerował łoś. Zwierzę na szczęście bezpiecznie opuściło jezdnię, ale było zapewne zaskoczeniem dla kierowców.

Gdański Carillon

Gdańsk przywraca stanowisko miejskiego carillonisty 

19 września 2018 r., o godz. 11:00, w dwudziestolecie gdańskich carillonów, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczy nominację na stanowisko miejskiego carillonisty. Obejmie je dr Monika Kaźmierczak. Uroczystość odbędzie się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta i zakończy się recitalem gdańskiej mistrzyni.

Czytaj więcej...

Raport zamknięcia targów SMM Hamburg 2018

SMM: sektor morski Pokazuje Siłę i innowacyjność

Piątek 7 września br. był ostatnim dniem SMM 2018. Targi zgromadziły około 50.000 odwiedzających z branży z ponad 120 krajów, po raz kolejny podkreślając wysoką rangę i znaczenie SMM jako wiodących międzynarodowych targów morskiego. Pod hasłem „Trendy w SMMart Shipping”, targi koncentrowały się w tym roku na cyfryzacji i „zielonej” żegludze.  Łącznie na SMM wystawiało się 2.289 firm z 69 krajów oraz pięciu towarzyszących konferencji. Taki bilans SMM, to więcej niż spełnienie wysokich wymagań w branży, ustanawiając nowe standardy dla międzynarodowości i innowacji.

Czytaj więcej...

LATO z Magazynem Gdańskim

Lato, lato, zostań tu :)

Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.

Czytaj więcej...

SMM w pigułce

Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

The count-down for SMM is on: Here are all the highlights of the maritime trade fair at a glance.

Czytaj więcej...

Podkategorie