Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Właśnie ruszyły prace przy budowie ul. Nowej Bulońskiej w Gdańsku. Przy tej okazji sprawdziliśmy, jakie inne plany rozbudowy dróg i linii tramwajowych szykują urzędnicy z gdańskiego magistratu na południu miasta.

  • Chcesz zapłacić kartą za bilet na autobus? Na dworcu PKS w Gdańsku to niemożliwe, chyba że kupisz zapas biletów na cały miesiąc. Jak czytamy na szybie kasy biletowej "Płatność kartą od kwoty 50 zł".

  • "Demokratyczny Gdańsk mówi NIE dla nacjonalizmu i faszyzmu" - tak brzmi hasło manifestacji, która w sobotę w południe odbyła się pod fontanną Neptuna. To odpowiedź władz miasta - jej organizatorem jest prezydent Paweł Adamowicz - na marsz działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy przeszli ulicami Gdańska w ubiegłą sobotę.

  • Pięciopiętrowe budynki usługowe będą mogły powstać m.in. wzdłuż deptaka prowadzącego do molo w Brzeźnie - tak wynika z powstającego planu zagospodarowania dla tej części Gdańska. Zakłada on także utworzenie parku leśnego ze skwerem, ścieżkami pieszymi i rowerowymi.

Święto Konstytucji 3 Maja

Gminne obchody 3 Maja

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz proboszcz parafii pw. WNMP ks. Krzysztof Sagan zapraszają mieszkańców na uroczystości obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. 

Czytaj więcej...

Informacje z Żukowa

Sukces projektu PROSUMENT

Gmina Żukowo przeszła pozytywną kontrolę realizacji przedsięwzięcia pn.: „Instalacja odnawialnych źródeł energii na budynkach mieszkalnych w gminie Żukowo” współfinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Czytaj więcej...

Firma Przyjazna Mediacji

Konferencja na Uniwersytecie Gdańskim i podpisanie porozumienia w zakresie promowania mediacji w sprawach gospodarczych.

W poniedziałek 23 kwietnia odbędzie się konferencja „Firma Przyjazna Mediacji" z udziałem przedstawicieli Sądu Okręgowego w Gdańsku, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Prokuratorii Generalnej oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Podczas spotkania zostanie m.in. podpisane porozumienie w sprawie promowania mediacji w sprawach gospodarczych pomiędzy Sądem Okręgowym w Gdańsku, Wydziałem Prawa i Administracji UG oraz Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza. Wstęp wolny po rejestracji.

Czytaj więcej...

Oddaj niepotrzebne ubrania

Wystarczy zrobić … porządek w szafie i oddać niepotrzebne ubrania, by wesprzeć działania Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Czytaj więcej...

Podkategorie