Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Od wtorku mieszkańców Stogów czekają utrudnienia w ruchu. Będą one związane z przebudową 3,7-kilometrowej trasy tramwajowej. Nie będzie można przejechać ul. Wosia Budzysza samochodem.

  • Po wielu tygodniach zapowiedzi działalność w Trójmieście rozpoczęła firma Taxify, będąca największym konkurentem Ubera. Konkurencje zyskały też elektryczne skutery, zaś flota współdzielonych aut liczy już ponad 400 pojazdów. Sprawdziliśmy, która usługa oferuje najtańsze połączenia w sobotnie popołudnie.

  • Wakacje to okres, w którym do Trójmiasta przyjeżdża najwięcej turystów, to także czas, w którym restauracje pękają w szwach, a ich obroty sięgają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych dziennie. Żaden z restauratorów nie zarobiłby tych pieniędzy, gdyby nie kelnerzy i kucharze. O pracy tych pierwszych (od zaplecza) postanowiła opowiedzieć co nieco nasza czytelniczka - Zuzanna. Poniżej prezentujemy jej list.

  • ECS, Muzeum II Wojny Światowej, kładka na Ołowiankę, Wyspa Spichrzów, koło widokowe, ulica Stągiewna, Forum Gdańsk i restauracja PG4. Oto atrakcje Gdańska, które pojawiły się na mapie w ciągu ostatnich kilku lat i które śmiało można polecić przybywającym po raz kolejny nad Motławę turystom. Jeśli chcecie zaproponować swoim gościom coś, czego nie widzieli od ostatniego pobytu w Gdańsku, a upłynęło od niego kilka lat, koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem.

Bezpiecznie z DHL i WOPR

DHL Parcel po raz trzeci został sponsorem ratowników WOPR w województwie pomorskim i zachodniopomorskim, kontynuując akcję „Bezpiecznie z DHL i WOPR”. Dzięki temu turyści nad morzem będą jeszcze bezpieczniejsi.

Czytaj więcej...

myGdańsk.pl ofiarowało szkole

Sprzęt do budowy robotów otrzymała szkoła od myGdańsk.pl

16 lipca br. Szkoła Podstawowa dla Dziewcząt Fregata otrzymała najnowocześniejszy w Polsce sprzęt komputerowy, który umożliwi dzieciom tworzenie prawdziwych robotów. W imieniu Stowarzyszenia myGdańsk.pl nowinki technologiczne przekazali: Andrzej Jaworski – Prezes Stowarzyszenia, Wiceprezesi Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk.

Czytaj więcej...

KONIE. KOBIETY. KAPELUSZE!

  Najszybsze konie, piękne kapelusze i tradycja starsza niż sam Sopot

Aby letniej tradycji stało się zadość, na sopockim Hipodromie w dwa weekendy lipca rozegrane zostaną wyścigi konne. Bomba pójdzie w górę już 14 lipca. Przed nami 26 gonitw, konie pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej oraz kłusaki francuskie. Tegoroczne dwa weekendy wyścigowe zapowiadają się bardzo emocjonująco. Serdecznie zapraszamy na Hipodrom w dniach 14-15 oraz 21-22 lipca, w godzinach 15.00 – 19.00. Wstęp na wyścigi jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Opowiedz swoją historię Gdańska...

Jaka jest Twoja gdańska historia?

W ramach V Światowego Zjazdu Gdańszczan Muzeum Gdańska będzie zbierać pamiątki związane z życiem dawnych i współczesnych pokoleń gdańszczan. Podziel się fotografiami, dokumentami czy listami, które mogą trafić na wystawę o Gdańsku. Pamiątki będą przyjmowane w czasie zjazdu w Mobilnym Muzeum Gdańska na Zielonym Moście.

Dzielić się swoją historią mogą nie tylko dawni mieszkańcy Gdańska czy ci mieszkający tu od lat, ale i osoby, które przybyły do naszego miasta całkiem niedawno.

Czytaj więcej...

Podkategorie