Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Aktualności

Koronawirus

Pierwsze w Polsce mobilne centrum testowe walk-thru

Dzięki mobilnemu centrum testowemu bezpłatne badanie na koronawirusa można wykonać w formule walk-thru, przychodząc na piechotę czy też korzystając z innych niż samochód środków transportu. To pierwszy w Polsce tego typu punkt przygotowany do powszechnego pobierania wymazów do testów w kierunku Covid-19. Moduł został sfinansowany przez Olivię Business Centre i przekazany Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich sfinansował niezbędny sprzęt oraz środki ochrony osobistej. Uruchomienie punktu było możliwe dzięki wsparciu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, miasta Gdańsk oraz za zgodą Rektora Uniwersytetu Gdańskiego na terenie UG, obok głównej arterii komunikacyjnej Gdańska.

Czytaj więcej: Koronawirus

Pomorski ośrodek dla kierowców zaprasza od 16 maja br.

ODTJ Autodrom Pomorze wznawia działalność

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach informuje, iż z dniem 16 maja 2020 r. wznawia działalność. Nowe zasady funkcjonowania obiektu dostosowane są do aktualnych wytycznych Rady Ministrów.

Czytaj więcej: Pomorski ośrodek dla kierowców zaprasza od 16 maja br.

Miłość Polaków do Cydru...

Pierwszy Festiwal Polski Cydr Online 

Kronselka, Grafsztynek czy Szara Reneta… to tylko kilka z aż 182 odmian jabłek, jakie uprawiamy w Polsce. Mimo że należymy do ścisłej czołówki światowych producentów jabłek, cydru wciąż wytwarzamy niewiele. O przyczynach tego stanu, trudnej miłości Polaków do cydru oraz o tym, czym ten trunek różni się od wina i piwa opowiedzą właściciele czternastu najlepszych krajowych wytwórni rzemieślniczych podczas Festiwalu Polski Cydr online, który odbędzie się w dniach 21-23 maja.

Czytaj więcej: Miłość Polaków do Cydru...

RAZEM na Kongres Obywatelski

Drogie Kongresowiczki, Drodzy Kongresowicze, Szanowni Państwo,

jednym z najczęściej pojawiających się słów w czasie pandemii jest słowo RAZEM. Intuicyjnie czujemy, że to słowo ma dziś jakiś szczególny SENS, że wyraża coś ważnego z punktu widzenia naszego życia. RAZEM by zwalczyć pandemię, RAZEM by radzić sobie z jej skutkami psychicznymi, społecznymi i materialnymi. Czujemy, że dziś potrzebujemy tego RAZEM, jednocześnie obawiając się nasilenia egoizmów i antagonizmów, stawiania na „ja”.

W języku Kongresu Obywatelskiego słowo RAZEM obecne jest od dawna. Pojawiło się w naszym przekazie jako swego rodzaju cel dla Polaków i Polski, ponieważ niepokoił nas niejako „przyrodzony” nadmiar indywidualizmu oraz nasilające się podziały społeczne i polityczne w naszym kraju. Widzieliśmy, że jeśli nie będziemy poszukiwać owego RAZEM, to stracimy historyczną szansę dogonienia krajów wysokorozwiniętych, wejścia na ścieżkę zrównoważonego rozwoju i przezwyciężenia naszej peryferyjności.

Czytaj więcej: RAZEM na Kongres Obywatelski

Podkategorie