Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Za nami dwa z czterech tegorocznych pokazów lotniczych Lotos Gdynia Aerobaltic 2019. Impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór na plaży miejskiej, a dziś (17.08.2019) widowiskowe akrobacje lotników podziwialiśmy na lotnisku w Kosakowie . Pokazy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego osoby, które na teren lotniska wybrały się samochodem musiały uzbroić się w cierpliwość, bo na dojazdach tworzyły się gigantyczne zatory. Niektórzy w korkach stracili kilkadziesiąt minut.

  • Chcesz kupić bilet na SKM w pociągu? Wsiadaj wyłącznie przednimi drzwiami. W innym wypadku, nawet gdy masz dobre intencje, zapłacisz mandat.

  • Jarmark, jarmark i po jarmarku. Trwająca trzy tygodnie impreza zakończy się w niedzielne popołudnie, kiedy kupcy zamkną swoje kramy, zwrócą symboliczne klucze do bram miasta i opuszczą Śródmieście. W sobotę wieczorem na Ołowiance czeka nas jeszcze Magic Show w wykonaniu Marcina Muszyńskiego, zwieńczony multimedialnym pokazem na Motławie.

  • Lotos Gdynia Aerobaltic rozpoczęły się w piątek 16.08.2019. Na niebie zobaczymy najlepszych pilotów z całego świata, zarówno akrobacyjnych, jak i latających w grupach. Pokazy odbywać się będą codziennie do niedzieli, a do tego będzie możliwość obejrzenia maszyn i rozmów z pilotami na lotnisku Gdynia-Kosakowo, gdzie co 5 minut będzie kursował darmowy autobus.

Pomorski Piknik Strzelecki

W niedzielę 11 sierpnia 2019 roku, w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się III Pomorski Piknik Strzelecki. ORGANIZATORZY zapraszają na Strzelnicę Skorpion w Korne koło Kościerzyny. Poprzednie edycje tego wydarzenia zgromadziły ok. 2000 osób.  III Pomorski Turniej Strzelecki to największa impreza dla pasjonatów i osób, które rozpoczynają przygodę z bronią palną.

Czytaj więcej...

Jarmark św. Dominika potrwa do 18 sierpnia br.

Na 759. Jarmarku św. Dominika aż 6 wieczornych cykli koncertów muzyki dawnej na trąbki, kotły oraz carillony. Artyści-rekonstruktorzy zagrają tradycyjne, gdańskie utwory z wież Starego i Głównego Miasta. Każdy z poszczególnych mini-koncertów zapowie parada rekonstruktorów, która wyruszy o 17:30 spod kościoła św. Katarzyny w każdy poniedziałek i czwartek Jarmarku.

Czytaj więcej...

Kraina szczęśliwości...

VIALO, CZYLI OSTOJA SZCZĘŚCIA Z MURALEM W TLE

Zapoczątkowana przez Duńczyków moda na relaks i życiową równowagę, nazywana dumnie hygge, nie jest tylko chwilową modą – to sprawdzony przepis na szczęście, który deweloper TPS Reapolis nie przypadkowo wykorzystał w gdańskiej inwestycji Vialo. Cały kompleks zaprojektowany przez studio Roark pomyślano tak, by sprzyjał zdrowiu mieszkańców: fizycznemu, mentalnemu oraz społecznemu. Za artystyczną klamrę, spajającą wszystkie elementy osiedla, posłużył mural autorstwa Ideamo, zainspirowany skandynawskim designem i filozofią hygge.

Czytaj więcej...

Piknik rodzinny 27 lipca w Ustce!

Sobota pełna atrakcji na rodzinnym pikniku w Ustce!

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na kolejny wakacyjny piknik z Rogatkiem i „Kampanią

Kolejowe ABC”.  - 27 lipca 2019 r. przystankiem będzie Ustka, gdzie na terenie OSiR-u

przy ul. Grunwaldzkiej 35 bawić się będą całe rodziny pod hasłem „Hej przygodo! Odwiedź

Peronowo!”.  To kolejna odsłona kreatywnego weekendu z wyjątkowymi atrakcjami, które

zachęcają do wspólnej zabawy i przypominają o najważniejszych zasadach bezpiecznego

podróżowania koleją.

Czytaj więcej...

Podkategorie