Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Portal „ZDAM TO" dostępny dla każego

Zdam to! – pomoc uczniom w nauce

W dzisiejszych czasach na uczniów nakładana jest duża presja w edukacji. Oczekuje się od nich dobrych ocen i wyników, jednak czas nauki zdalnej utrudnił to zadanie. Każdy może się zgodzić, że podczas nauki zdalnej trudniej jest się skupić, zrozumieć materiał, bądź go zapamiętać. Materiał przerabiany podczas nauki zdalnej jest przez uczniów nazywany straconym, nauczyciele nie będą omawiać go drugi raz, a samemu jest ciężko się tego nauczyć.

Gdyńscy licealiści postanowili to zmienić. W ramach projektu „ZDAM TO!” zapoznajemy uczniów z metodami szybkiej i skutecznej nauki, które pomagają w szybszym przyswajaniu wiedzy. Stosując metody uczniowie będą mogli nadrobić zaległości powstałe podczas nauki zdalnej, a także przygotować się na ewentualność jej powrotu. W tym celu stworzyli stronę internetową https://zdam-to.pl, na której dostępne są najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody. Każda jest dokładnie wyjaśniona, poparta badaniami naukowymi, a także wskazane jest jakie korzyści daje. W celu pomocy innym uczniom organizują wykłady w Trójmiejskich liceach mające na celu zapoznanie i zainteresowanie innych licealistów sposobami szybkiej nauki.

Nie wszyscy uczniowie są w stanie nauczyć się sami nawet korzystając w wspomnianych wcześniej metod. Powrót do tematów omawianych podczas nauki zdalnej jest bardzo trudny, w większości przypadków wiedza w tych tematach jest równa zeru, dlatego w takich przypadkach najlepszym wyjściem są korepetycje. Dlatego na stronie „ZDAM TO!” twórcy prowadzą portal internetowy z ogłoszeniami o korepetycje, na którym każdy, kto chce może dodać własne darmowe ogłoszenie, uczniowie potrzebujący korepetycji mogą przeglądać istniejące ogłoszenia i skontaktować się z wybranym korepetytorem. W Trójmieście brakuje strony, na której lokalne osoby mogłyby dodawać ogłoszenia, dlatego portal „ZDAM TO” jest dostępny dla każdego i oczywiście darmowy.

Naszym celem jest ułatwienie uczniom nauki. Wiemy, że w ostatnich czasach została ona bardzo utrudniona przez naukę zdalną. Nasza strona pomoże każdemu, ponieważ metody nauki są uniwersalne i działają we wszystkich przypadkach. Bardzo dużo osób nie wie jak skutecznie uczyć się, siedzą po kilka godzin nad książkami a potem i tak nie pamiętają większości z tego czego się uczyli. Dzięki naszej pomocy spędzą dużo mniej czasu ucząc się, a dodatkowo zapamiętają informacje na dłużej.” – mówi Łukasz Mandzielewski, lider projektu.

Z pewnością nauczanie zdalne mocno odcisnęło się na uczniach, zaległości w materiale nie dziwią już nikogo. Problem jest bardzo poważny, dotyczy każdego ucznia. Inicjatywy takie jak ta są w stanie zażegnać ten problem. O nauce zdalnej nie zapomnimy, ale jesteśmy w stanie wyeliminować jej skutki właśnie poprzez pomoc innym i ułatwianie im nauki.

Twórcami „ZDAM TO!” są Gdyńscy licealiści :

-  Łukasz Mandzielewski – VI liceum ogólnokształcące,

- Jan Matusiak – III liceum ogólnokształcące,

- Antoni Roik, Antoni Ziembla – II liceum ogólnokształcące,

- Jakub Kupczak – Katolickie liceum ogólnokształcące