Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Galeria KWADRAT, nowe otwarcie 4.02.22r.wystawa 9 spojrzeń

Magazyn Gdański 2022-01-03

Galeria KWADRAT – nowe otwarcie 4 lutego, godz. 17.00. Wystawa 9 spojrzeń

Tomasz Broda jest właścicielem firmy AB Produkt Art. Na przestrzeni lat dał się poznać licznym trójmiejskim artystom, firmom oraz mieszkańcom jako profesjonalna firma, w której można oprawić obraz w najróżniejsze ramy – od stylowych po zwykłe, proste do grafik, a także dyplomów, dokumentów itp. Połączył dotychczasowe punkty usługowe zlokalizowane w różnych miejscach Trójmiasta, w jednym, większym i profesjonalnym miejscu przy ulicy Krzywoustego 25 na gdańskim Przymorzu.

Nowy rok 2022, rozpoczął działalność w nowym lokalu, w którym znajdują się usługi oraz produkcja, a także galeria sztuki. KWADRAT. – Zmiany te wymusiła sytuacja, by klient miał wszystko w jednym miejscu i czuł się tu komfortowo. Jedynie lokal na Zaspie, gdzie pani Renia wycina passepartout , prowadzi konsultacje z klientami i prowadzi sprzedaż małych form graficznych i malarskich,  pozostaje bez zmian.

Wszystkie inne potrzeby państwa związane z renowacją, oprawą obrazów, dokumentów itp. usług, a także produkcja ram znajdują się teraz w lokalu przy ulicy Krzywoustego 25. Tu bowiem  znajduje się ekspozycja szerokiej gamy profili do wykonania odpowiedniej oprawy obrazów w stylu jaki będzie odpowiadał gustowi klientów. Również tu znajduje się galeria sztuki z możliwością ekspozycji oraz wystaw malarstwa i grafiki rodzimych artystów. Do niej przylega stosowne zaplecze dla gości wernisaży.

Nowy lokal wyposażony jest również w magazyn profili oraz pomieszczenie ze stanowiskami do wykonywania usług oprawy obrazów oraz produkcji ram na potrzeby hurtowni i sklepów.  A zmagazynowane tu ilości materiałów zapewniają ciągłość produkcji i świadczonych usług na co najmniej kilka lat.

Galeria KWADRAT przechodzi obecnie ostatnie szlify estetyczne i jest także wyposażana w profesjonalny system do zawieszania obrazów na wystawach, co pozwoli nareszcie na urzeczywistnienie marzeń pana Tomasza, by cała firma funkcjonowała i pracowała w duch „Arts and Crafts” – czyli połączenia sztuki z rzemiosłem.

W galerii organizowane będą ekspozycje obrazów oraz wystawy czasowe. – Jedna ściana ma stanowić ekspozycję prac jednego artysty. Wystawy czasowe mają na celu promocję artystów młodych, mniej znanych lub zupełnie nowych, którzy tworzą swoje dzieła w różnych technikach malarskich, a także prace graficzne, fotografie.

Zamysłem właściciela tego projektu jest, by chociaż raz w roku, zorganizować w KWADRACIE także wystawę spektakularną, znanych i cenionych twórców.

O sztuce i jej ekspozycji w Galerii KWADRAT  w Gdańsku, z Tomaszem Brodą, właściciele firmy AB Projekt oraz twórcą galerii sztuki KWADRAT, rozmawia Brygida Susko-Tumielewicz.

- Tworząc w jednym lokalu kompleksowe usługi oprawy obrazów oraz realizując swoją dotychczasową pasję organizacji wystaw artystycznych, czuje się pan spełniony?

Mam nadzieję, że tak będzie. - Połączenie galerii sztuki KWADRAT oraz działalności, którą od wielu już lat wykonuje moja firma AB Produkt Art., założona przed laty na potrzeby klientów zlecających nam oprawę obrazów, plansz, dokumentów itp. oraz wykonująca produkcję ram dla marketów, powinno przynieść konkretne efekty dla obu stron. - Teraz w jednym lokalu łączymy sztukę z rzemiosłem, jak dawniej, kiedy powstał nurt Arts & Crafts. - Chcemy pracować właśnie w tym duchu.

Obraz wymaga dobrej oprawy. Rama stanowi zamknięcie formy, a my jesteśmy tu po to, by mieć lepszy kontakt z artystami, pomagać klientowi, doradzić mu i zaprezentować bogaty asortyment profili ram. Oprawiony w stosowną ramę obraz to jakby kropka nad „i” każdego dzieła, więc – mam taką nadzieję, że artyści, którzy będą chcieli wystawiać swoje prace w galerii KWADRAT, oprawę obrazów, grafik, wycięcie passepartout, zlecą mojej firmie.

- Jak rysują się plany wystawiennicze na ten rok?

Chciałbym na jednej ścianie zrobić coś na kształt stałej wystawy dla naszego wiernego Klienta, od wielu lat oprawiającego u nas obrazy i grafiki. Lokal jest na tyle duży, że nie będzie to kolidowało z wystawami czasowymi, które planuję.

Na początek wystawa grafik prof. Czesława Tumielewicza. Następnie zbiorowa wystawa dziewięciu pań malujących w Studium Postaci i Rysunku Piotra Bąkowskiego w Oliwskim Ratuszu Kultury. Następnie szykuje się kilka wystaw indywidualnych malarstwa postaci, pejzaży oraz portretów. O szczegółach będę informował na bieżąco.

Dziękuję za rozmowę i życzę realizacji planów,

Brygida Susko-Tumielewicz