Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Csio Sopot 2019

Zapraszamy na sopocki Hipodrom od 13 do 16 czerwca br.

W puli nagród ponad 2 miliony złotych, 144 zgłoszone konie, 10 prestiżowych konkursów i nazwiska, które elektryzują kibiców jeździectwa, w każdej szerokości geograficznej. Już 13 czerwca na sopockim Hipodromie sygnał do startu usłyszy pierwszy zawodnik Lotto CSIO5* Sopot 2019 – hippicznych rozgrywek, które rok po roku zmieniają oblicze europejskiego jeździectwa.


Na tę chwilę z pewnością czeka wielu fanów skoków przez przeszkody. Piękna i zarazem emocjonująca dyscyplina z udziałem najlepszych jeźdźców świata działa na widzów, jak magnes. Przez 4 czerwcowe dni rywalizacja wspaniałych koni pokonujących wysokie przeszkody stanie się udziałem publiczności, która podobnie jak w ubiegłych latach licznie zasiądzie na widowni przy głównej arenie sopockiego Hipodromu.

 

- Pod egidą FEI ( Międzynarodowa Federacja Jeździecka) zaplanowaliśmy 10 konkursów CSIO5* i 6 dla młodych koni w ramach CSI1*. Na liście startowej mamy łącznie 66 zawodników, którzy przywiozą do Sopotu 173 konie, walcząc o ponad 2 miliony złotych. Astronomiczna pula nagród i wymagania stawiane przez Federację sprawiają, że zawody rozgrywane są na najwyższym poziomie. Po raz drugi z rzędu będziemy podziwiać zawodników I Dywizji, którzy wezmą udział w drużynowych zmaganiach w Pucharze Narodów Longines, określanym mianem najtrudniejszego konkursu zawodów – wyjaśnia Agnieszka Maziarka, rzecznik prasowy Lotto CSIO Sopot 2019.

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez przeszkody to tradycja, o którą w najdrobniejszym szczególe dbają włodarze Sopotu i Zarząd spółki. Skaczące konie przez 22 lata na dobre wpisały się w letni scenariusz miasta, stając się ważnym punktem na mapie turystów, którzy podobnie, jak w ubiegłych latach tłumnie odwiedzą hipodrom.

- Konkurs Pucharu Narodów 1 Dywizji to wyjątkowe wyróżnienie, dzięki któremu Sopot jest teraz wśród siedmiu miast (obok m.in. La Baule, Hickstead, czy Dublina), które mają prawo do organizacji 1 Dywizji FEI Longines Nations Cup Jumping. Myślę, że Hipodrom w pełni zasługuje na najwyższą ocenę, lata pięknej tradycji, doświadczeń i unikatowe położenie sprawiają, że miejsce samo w sobie jest wyjątkowe – podkreśla Kaja Koczurowska – Wawrzkiewicz Prezes Hipodrom Sopot.

W Pucharze Narodów Longines wystartują zespoły Austrii, Belgii, Brazylii, Francji, Niemiec, Irlandii, Holandii i Polski. Na liście startowej same gwiazdy! Charyzmatyczny Irlandczyk Bertram Allen, Niemcy Andre Thieme i Daniel Deusser oraz uwielbiany przez publiczność Pieter Davos reprezentujący Belgię są gwarancją, że poziom adrenaliny w każdym konkursie z pewnością przewyższy wysokość przeszkód. Zmierzy się z nimi między innymi utalentowana Ola Kierznowska, 16 letnia amazonka, która ma już na koncie szereg spektakularnych sukcesów i jak podkreślają szkoleniowcy lada moment podbije jeździecki świat.

- Podczas Lotto  CSIO5* oraz CSI YH1* ( młode konie) zobaczymy 18 reprezentantów naszego kraju. O dobry wynik naszej drużyny podczas wymagającego Pucharu Narodów będą walczyć: Jan Bobik, Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek, Wojciech Wojcianiec oraz Radosław Zalewski. Nasza reprezentacja będzie również wspierana przez młodsze pokolenie. Obok Oli wystartuje fantastyczny Adaś Grzegorzewski, który w ubiegłym roku podbił serca sopockiej publiczności. Z pewnością możemy liczyć na dobre występy Natalii Czernik i Moniki Grundkowskiej, które w tym sezonie idą, jak burza – śmieje się Agnieszka Maziarka.

O formie polskich jeźdźców przekonamy się już w czwartek, podczas konkursu będącego kwalifikacją do rozgrywanego w piątek Grand Prix, w którym wysokość przeszkód wynosi 160 cm.

Tegoroczna edycja z pewnością zaskoczy publiczność. Równolegle do zmagań na głównej arenie konkursowej zostanie uruchomiona strefa rozrywki, w której młodszy i starszy znajdzie coś dla siebie. Około 20 Food Trucków, park rozrywki z torem przeszkód, dmuchańcami, euro bungee i możliwością przejażdżek na kucykach, animacje dla dzieci Loopy’s World, spotkanie z cudownymi alpakami, które z pewnością otrzymają status honorowego gościa Hipodromu.

To właśnie w strefie rozrywki tym razem będzie okazja podziwiać pokazy, z których słyną sopockie zawody.

- Zaczarują nas araby, które zaprezentowane zostaną zarówno w ręku, jak i pod siodłem. Zobaczymy młode amazonki sopockiego klubu prezentujące elementy klasycznej jazdy. Przekonamy się, ile sprawności wymaga gimnastyka i crossfit, czym tak naprawdę jest Krav Maga oraz dla kogo agility. Liczymy, że rozbudowana strefa wystawiennicza i organizacji non profit spełni wszystkie oczekiwania publiczności. Wstęp na teren zawodów w czwartek i piątek jest przez cały dzień bezpłatny, na sobotę oraz niedzielę trzeba będzie zakupić bilet. Można to zrobić poprzez stronę www.eventim.pl bądź w kasach od ul. Polnej. – dodaje Maziarka.

Szczegółowy program zawodów dostępny jest pod adresem www.csio.sopot.pl. Partnerem tytularnym Międzynarodowych Zawodów w Skokach jest LOTTO Radość Wygrywania.

Zapraszamy na sopocki Hipodrom od 13 do 16 czerwca