Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Urodziny artysty. Wystawa prac Czesława Tumielewicza

Pejzaż Morski - wystawa malarstwa Czesława Tumielewicza
Sto Lat Mistrzu!!!

 Obraz może zawierać: 2 osoby, w tym Czesław Tumielewicz, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i kwiatObraz może zawierać: 2 osoby, w budynku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wernisaż profesora Czesława Tumielewicza w Oliwskim Ratuszu Kultury odbył się w niedziele 25 listopada 2018r. Jak co roku przybyła wielka gromada przyjaciół i sympatyków oraz miłośników i kolekcjonerów malarstwa tego nietuzinkowego i nad podziw uroczego i lubianego artysty.

Obraz może zawierać: 1 osobaObraz może zawierać: 1 osoba

 Obraz może zawierać: 2 osoby, w budynkuObraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i okulary

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, garnitur i w budynku

Tegoroczną wystawę – dostępną w Oliwskim Ratuszu Kultury do 21 grudnia br. – tworzą obrazy mistrza TUMIELA namalowane w plenerze 2018 roku. Artysta jeździł wzdłuż polskiego wybrzeża i malował porty, zatoki, kutry oraz morze - zimne, wzburzone i łagodne, spokojne. W słońcu i w pochmurne dni. Malował pejzaże nadmorskie. Oczywiście w Galerii Warzywniak II Oliwskiego Ratusza Kultury pomieściło się tylko część płócien nadzwyczaj płodnego artysty, ale w maju 2019 roku będzie okazja zobaczyć wszystkie pejzaże morskie i nadmorskie w ramach wystawy marynistycznej Czesława Tumielewicza w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tym czasem odwiedzajcie państwo Galerię Warzywniak II w Oliwskim Ratuszu Kultury i podziwiajcie co stworzył w tym roku mistrz :)
Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i garnitur

Obrazy, tak fajnie zawieszone przez Kasię i Witka, można nabyć, zaraz po wystawie a kalendarze planszowe z tymi obrazami są dostępne w kawiarni obok sali wystawowej. 

Niech te fotografie, które wykonałam podczas tego wspaniałego niedzielnego wieczoru ze sztuką i 76. urodzin artysty - choć częściowo oddadzą klimat i atmosferę urodzinowego spotkania z państwem...

Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich przyjaciół Czesława Tumielewicza, którzy przekazali mistrzowi życzenia oraz zabawne historie ze wspólnych spotkań na przestrzeni lat znajomości, niektóre z tych historyjek bardzo zabawne, jak np. te autorstwa żukowskiej lekarki Wandy Stancel, rozweseliły i mistrza i publiczność :)
Obraz może zawierać: 8 osób, w tym Małgorzata Chmiel, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynkuObraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi

Jednak najbardziej za serce złapał Tumiela muzyczny prezent od żony - mini recital sióstr Wedrzyckich. - Hania na flecuie i Natalia na Skrzypcach zagrały prosto z serca i wzruszyły mistrza i nas wszystkich.
Obraz może zawierać: 13 osób, w tym Małgorzata Chmiel, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Potem wjechał smakowity tort, dzieło pani Kamińskiej z Kaszub i tradycyjne moje pierniki i ciasteczka dopełniły uroczysty charakter urodzinowego wernisażu. 
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

 Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynkuAndrzej Stelmasiewicz w roli konferansjera, fot. bs

Całą uroczystość prowadził Andrzej Stelmasiewicz, Prezes Wspólnoty Gdańskiej, twórca i założyciel Oliwskiego Ratusza Kultury. A zrobił to po mistrzowsku odkrywając swój talent erudyty i konferansjera tak pięknie, że aż nikt z nas nie przekazał głosu dostojnemu twórcy, by wygłosił swoją coroczną mowę... :) Tyle się działo...
Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynkuPani Beata Susa rozbawiona atmosferę wieczoru, w towarzystwie młodych muzycznych talentów Hani i Natalki

Nie wygłoszoną mowę o wystawie Pejzaż Morski i o obrazach skierowaną do państwa, mistrz przelał na papier i będzie opublikowana na łamach Magazynu Gdańskiego, wydanie świąteczno-noworoczne, które ukaże się na Mikołaja :)
Obraz może zawierać: 5 osób, w tym Barbara Glaza, ludzie siedzą, kapelusz i w budynkuMagazyn Gdański, obecny na wernisażu też cieszył się zainteresowaniem :)

Brygida ST

P.S. Kłaniamy się Państwu! :)

i do zobaczenia na łamach drukowanego MGObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku