Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Noc biologów na UG

Co się dzieje w mózgu kiedy się boimy? Czym są i jak można wykorzystać bakteriofagi? Jakie są rodzaje smogu i co jest przyczyną jego powstawania? Ile życia jest w kropli wody? Jaka jest tajemnica cieczy nienewtonowskich? Na te i inne pytania odpowiedzą naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego podczas kolejnej edycji „Nocy Biologów”. W ramach imprezy będzie można również zwiedzić Oliwskie ZOO. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Wydział Biologii UG i Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

Czas: 12 stycznia 2018, godz. 13.00-20.00

Miejsce: Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Wydział Biologii UG, ul. Wita Stwosza 59, Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, Gdańsk, ul. Karwieńska 3

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Czas: 12 stycznia 2018, godz. 15.00-20.00

Miejsce: Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, ul. Abrahama 58

Zbliża się już siódma edycja ogólnopolskiej imprezy, która odbędzie się w piątek, 12 stycznia 2018.

Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG oraz pracownicy Oliwskiego ZOO przygotowali 56 tematów z dziedziny biologii, które zaprezentują na 114 imprezach. Zaplanowane są wykłady, projekcje filmów, pokazy, warsztaty, gry dydaktyczne i konkursy. Od 13.00 ruszą warsztaty dla najmłodszych, a od 15.00 będzie można słuchać, oglądać, wykonywać doświadczenia, zwiedzać laboratoria i wystawy przyrodnicze. Od 17.00 Oliwskie ZOO zaprasza na nocną wycieczkę po ogrodzie. Tego samego dnia, w godzinach 15.00-20.00 na zainteresowanych będą również czekali pracownicy Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, którzy z pewnością zaskoczą uczestników wieloma ciekawostkami ze swojej dziedziny nauki. Naukowcy przygotowali pokazy, prezentacje, warsztaty oraz prelekcje. Na obu wydziałach będzie można również dowiedzieć się szczegółów związanych z ofertą edukacyjną.

O początkach „Nocy Biologów”

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających budynek dzieci, młodzieży i dorosłych były inspiracją do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Pomysł wsparła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej „Nocy Biologów” w styczniu 2012 roku. W najbliższy piątek odbędzie się więc już VII edycja ogólnopolskiego wydarzenia, a z każdym rokiem do inicjatywy dołączają kolejne uczelnie.

Szczegółowy program „Nocy Biologów” oraz formularz rejestracji i rezerwacji