Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Za nami dwa z czterech tegorocznych pokazów lotniczych Lotos Gdynia Aerobaltic 2019. Impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór na plaży miejskiej, a dziś (17.08.2019) widowiskowe akrobacje lotników podziwialiśmy na lotnisku w Kosakowie . Pokazy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego osoby, które na teren lotniska wybrały się samochodem musiały uzbroić się w cierpliwość, bo na dojazdach tworzyły się gigantyczne zatory. Niektórzy w korkach stracili kilkadziesiąt minut.

  • Chcesz kupić bilet na SKM w pociągu? Wsiadaj wyłącznie przednimi drzwiami. W innym wypadku, nawet gdy masz dobre intencje, zapłacisz mandat.

  • Jarmark, jarmark i po jarmarku. Trwająca trzy tygodnie impreza zakończy się w niedzielne popołudnie, kiedy kupcy zamkną swoje kramy, zwrócą symboliczne klucze do bram miasta i opuszczą Śródmieście. W sobotę wieczorem na Ołowiance czeka nas jeszcze Magic Show w wykonaniu Marcina Muszyńskiego, zwieńczony multimedialnym pokazem na Motławie.

  • Lotos Gdynia Aerobaltic rozpoczęły się w piątek 16.08.2019. Na niebie zobaczymy najlepszych pilotów z całego świata, zarówno akrobacyjnych, jak i latających w grupach. Pokazy odbywać się będą codziennie do niedzieli, a do tego będzie możliwość obejrzenia maszyn i rozmów z pilotami na lotnisku Gdynia-Kosakowo, gdzie co 5 minut będzie kursował darmowy autobus.

EXPO 2015

Pomorze na EXPO w Mediolanie

Już za trzy tygodnie województwo pomorskie zaprezentuje się podczas tegorocznych targów EXPO w Mediolanie. Aby Pomorze zaprezentować jak najlepiej Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, która jest partnerem Pomorskiego Tygodnia na Expo, przygotowuje specjalny film. Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku znalazła się  w gronie instytucji, które pojawią się jako wizytówka Pomorza w promocyjnym materiale. Jednym z ambasadorów, którzy opowiedzą o Gdańsku podczas specjalnie zorganizowanego w Mediolanie seminarium będzie I Dyrygent Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Włoch – Massimiliano Caldi.


Do produkcji filmu zostały wykorzystane m.in. zdjęcia wykonane podczas próby orkiestry za pomocą drona. 3 czerwca ma targach EXPO w Mediolanie odbędzie się  seminarium turystyczne i spotkanie z włoską branżą turystyczną, podczas którego zaprezentowany zostanie gotowy film, promujący Region Pomorza. Tematem przewodnim polsko-włoskiego spotkania będzie ukazanie związków pomorsko-mediolańskich.  Wśród nich, osoby I Dyrygenta Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Massimiliano Caldiego, który wspólnie z orkiestrą PFB miał okazję prezentować twórczość polskich kompozytorów m.in. podczas ostatniego koncertu we włoskim Pordenone. Jak sam mówi: „-Wyjazd ten był dla mnie okazją, aby pokazać włoskiej publiczności co robię w Gdańsku i z kim tu pracuję. To jak budowa swego rodzaju pomostu pomiędzy kulturą włoską i polską. Tym bardziej, że w maju zaprezentuję ten sam program na koncercie z udziałem włoskich muzyków, zorganizowanym podczas tegorocznego Expo w Mediolanie. Można więc powiedzieć, że dla mnie będzie to miesiąc z polską muzyką!”.


Może kogoś zainteresuje...

Możliwość reklamy na Expo w Mediolanie

Pojawiła się możliwość zareklamowania naszych ofert, firm podczas Expo w Mediolanie na początku czerwca 2015 podczas tygodnia Pomorskiego. Pomysł jest następujący: osoby odwiedzające stoisko mogą podjeść do statywu aparatu fotograficznego i zrobić sobie zdjęcia, które w czasie kilku sekund zostanie poprawione przez specjalnie zamawianą aplikację (m.in. ulegnie zmianie kolorystyka, osoba będzie wyglądała młodziej, atrakcyjniej, bez zmarszczek, będzie miała śnieżnobiałe zęby). W jednej chwili zostanie wydrukowane zdjęcie z „poprawioną” urodą, zdjęcie wokół ramy będzie zawierało nasze reklamy, do zaprezentowania się także będzie najprawdopodobniej tylna strona zdjęcia. Uważamy,  że ludzie odwiedzający pomorskie stoisko będą zainteresowani pozostawieniem  swoich ładnych zdjęć i nasza reklama będzie długo pracowała. Przewidujemy duże zainteresowanie robieniem sobie ładnych, bezpłatnych fotek.

Firmy zainteresowane reklamą na zdjęciu proszę o kontakt mailowy ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ). Ostateczny termin zgłaszania się do projektu – 23.04.2015