Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Aktualności

TRAKO 2023 - Kryształowe gody!

Czytaj więcej: TRAKO 2023 - Kryształowe gody!

Mistrzostwa Euroskills2023 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk.

Zapraszamy do Gdańska! Już 5 września ruszają branżowe mistrzostwa Europy.

Bądźcie w Gdańsku na branżowych mistrzostwach Europy Euroskills2023, od 5 do 9 września br.

Zobaczycie widowiskową rywalizację najlepszych spawaczy, kucharzy, murarzy i fachowców w 40 innych dyscyplinach. O medale będzie walczyć 600 zawodników z 32 krajów. A wszystko to gratis  – wystarczy zarejestrować się na stronie euroskills2023.org.
Już 5 września, o godz. 19:30 zapraszamy na ceremonię otwarcia mistrzostw na stadionie Polsat Plus
Arena Gdańsk. Widzowie poczują się jak na prawdziwych igrzyskach olimpijskich, ponieważ organizatorzy zaplanowali oszałamiający przemarsz wszystkich narodowych reprezentacji.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Euroskills2023 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk.

Moneta Friends

Mennica Gdańska wydaje pierwszą monetę z serii Friends -

Ikony popkultury na numizmatycznej scenie!

Od momentu premiery serial „Friends” zdobył serca widzów na całym świecie, stając się jednym z najbardziej uwielbianych seriali wszech czasów. Teraz, dzięki kreatywności Mennicy Gdańskiej, fani będą mieli okazję uczcić swoje zamiłowanie do tej ikonicznej produkcji dzięki unikatowej monecie.

Moneta Friends, to kolejny dowód na to, że mennictwo i popkultura mogą współistnieć. Numizmat został starannie zaprojektowany, aby wyróżnić główne postacie serialu i wnieść ich niepowtarzalną atmosferę do świata kolekcjonerów i inwestorów.

Czytaj więcej: Moneta Friends

Finały Regat Energa NORD CUP GDAŃSK 2023

TO JUŻ JEST KONIEC! Do zobaczenia za rok!
 
W miniony weekend zakończyły się regaty ENERGA NORD CUP Gdańsk. Na Zatoce Gdańskiej w ciągu 17 dni ścigało się ponad tysiąc zawodników. Akwen w Górkach Zachodnich nie zawiódł i zapewnił uczestnikom wspaniałe żeglarskie warunki.
Najlepszy akwen w Polsce?
W tym roku impreza obchodziła swoje 18-ste urodziny i chętnych do żeglarskiego świętowania nie zabrakło, przybyło aż 1012 zawodników na 727 łodziach! Zarówno organizatorzy, Yacht Club Gdańsk i AZS COSA Górki Zachodnie, jak sponsor tytularny Energa z Grupy Orlen mają powody do zadowolenia.

- Górki Zachodnie w Gdańsku to jeden z najlepszych akwenów w Polsce. Często tu wracamy na treningi i super się tu pływa. Jest bardzo różnorodnie - można spotkać potężne fale, a innym razem zupełnie płaską wodę od lądu. – chwaliły warunki do żeglowania zawodniczki z klasy 29-er, Antonina Ołowiak i Agata Gabrysiak z Nauticus YC Olsztyn.
Regaty dla każdego

Czytaj więcej: Finały Regat Energa NORD CUP GDAŃSK 2023

Podkategorie